czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 824

Udane starty czechowiczanina podczas PP w nordic walking

Za Marcinem Hałasem, uprawiającym od lat z powodzeniem nordic walking, kolejne świetne starty. W doskonałym stylu zaprezentował się na kolejnych zawodach i wrócił do domu bogatszy o nagrody z ważnych, ogólnopolskich imprez.

Udane starty czechowiczanina w zawodach PP w nordic walking
Udane starty czechowiczanina podczas PP w nordic walking · fot. Materiały prasowe


4 lipca w Kolbuszowej ruszyła dwunasta edycja Pucharu Polski Nordic Walking. Dodatkowo pierwszy etap tego ogólnopolskiego cyklu odbył się w randze Mistrzostw Europy. Czechowiczanin wystartował tam na dystansie półmaratonu. Uzyskany przez niego rezultat (2:21:07) pozwolił mu zająć wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn był trzeci a w swojej kategorii wiekowej wywalczył tytuł Mistrza Europy.

Udane starty czechowiczanina w zawodach PP w nordic walking
Udane starty czechowiczanina podczas PP w nordic walking · fot. Materiały prasowe


W minioną sobotę 17 lipca miał miejsce drugi etap Pucharu Polski Nordic Walking. Zawody odbyły się w Skrwilnie i były zarazem Mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie. Areną zmagań były tereny zielone Nadleśnictwa Skrwilno a trasa nie należała do najłatwiejszych. Tu także do rywalizacji przystąpił mieszkaniec naszego miasta - Marcin Hałas. I tym razem czechowiczanin nie zawiódł. Trasę półmaratonu pokonał w 2 godziny 26 minut i 13 sekund, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie wśród mężczyzn. W swojej kategorii wiekowej nie miał sobie równych i odebrał złoty medal Mistrzostw Polski.

Organizatorem Pucharu Polski jest Polska Federacja Nordic Walking.

mp / czecho.pl, źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.