czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 401

Wady i zalety pistoletów maszynowych do airsoftu

Materiał partnera:

Pistolety maszynowe do airosftu są bardzo popularnym rodzajem replik wśród graczy. Charakteryzuje je wygodna, poręczna konstrukcja oraz mniejszy rozmiar. Oferują przy tym świetne parametry. Wybór pistoletów maszynowych do airsoftu jest ogromny, zatem bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Czy warto zdecydować się na taką replikę?

Dlaczego warto korzystać z replik pistoletów maszynowych?Na rynku znajdziemy wierne repliki prawdziwych pistoletów maszynowych, które przystosowano pod rozgrywkę airsoftową. Największą zaletą takiego sprzętu jest jego budowa. Podczas starć bardzo ważna będzie mobilność, zwłaszcza w przypadku meczów CQB. Walka na niewielkim dystansie zwykle jest naprawdę dynamiczna i wymaga ciągłego przemieszczania się. Cały czas trzeba mieć przy sobie replikę. Dlatego poręczna oraz kompaktowa budowa pistoletów maszynowych okaże się ogromną zaletą. Nie zajmują one wiele miejsca, ważą dość mało i oferują świetne parametry. A wszystko to przy zachowaniu przystępnych cen.

Takie repliki najczęściej są przystosowane do rozgrywki na bliski oraz średni dystans, jednak wiele zależy od konkretnego modelu. Warto zwrócić uwagę na zasięg, szybkość wylotową, pojemność magazynka oraz samą budowę sprzętu. Pistolety maszynowe będą często narażone na trudne warunki. Dobrze więc zdecydować się na solidny, wytrzymały model, który nie ulegnie uszkodzeniu po kilku strzelankach.

Wiele propozycji dostępnych na rynku będzie idealna dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Łatwa konserwacja oraz obsługa sprzętu to duża zaleta. Pistolety maszynowe można również modyfikować, co pozwoli lepiej dostosować replikę do swojego stylu gry.

Jaki pistolet maszynowy do airsoftu wybrać?Tego typu repliki są najchętniej wybierane do rozgrywek CQB lub średniodystansowych starć na przygotowanych polach. Pistolety maszynowe charakteryzują się kilkoma podstawowymi parametrami, o których należy pamiętać. Co ciekawe, niektórzy gracze wybierają taki sprzęt jako broń przyboczną. To znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż na przykład standardowa replika pistoletu. Zwykle dzięki temu snajper lub wsparcie ma pełne możliwości, jeśli chodzi o mobilność i możliwość walki w zwarciu.

Dobrej jakości pistolet maszynowy to najczęściej replika napędzana elektrycznie, zbudowana z tworzywa sztucznego i metalu. Wytrzymałość jest bardzo ważna, więc należy brać pod uwagę materiał, z jakiego stworzono obudowę. Oczywiście dostępne na rynku propozycje różnią się także rozmiarami - mniejsza replika będzie po prostu wygodniejsza w obsłudze. Większe modele przeważnie oferują jednak lepsze parametry, takie jak zasięg czy prędkość wylotowa. Dodatkowo łatwiej je modyfikować i instalować akcesoria, między innymi celowniki, latarki lub lunety.

Pistolet maszynowy do airsoftu będzie idealnym rozwiązaniem jako uzupełnienie wyposażenia lub główna replika na rozgrywki krótkodystansowe. Największa zaleta to tutaj mobilność, więc taki sprzęt warto wybrać, gdy preferowany jest dynamiczny styl gry.