czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 28 lipca 2021
  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 919

Na koniec czerwca nieznaczny wzrost bezrobocia w naszej gminie

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej podał najnowsze dane na temat bezrobocia na nadzorowanym przez siebie terenie. Według danych PUP wśród mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice zanotowano nieznaczny wzrost bezrobocia.

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na koniec marca stopa bezrobocia w kraju wynosiła 5,9 proc. (spadek o 0,2 proc. w stosunku do lutego br.), w województwie śląskim 4,8 proc. (spadek o 0,1 proc.), zaś w powiecie bielskim 4,4 proc. (spadek o 0,1%).

W gminie Czechowice-Dziedzice na koniec czerwca bez pracy były 910 osób, w tym 523 kobiety - względem końca czerwca zanotowano wzrost liczby bezrobotnych o 15 osób.

- W czerwcu zgłoszono 1389 wolnych miejsc pracy, tj. o 212 mniej niż w miesiącu poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 22 dotyczyły osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 1347 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 42 miejsca pracy subsydiowanej. - informuje Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej.

W czerwcu do Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej wpłynęła jedna informacja dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych od Poczty Polskiej S.A. z przyczyn dotyczących zakładu pracy w stosunku do 31 osób z terenu działania bielskiego PUP.

mp / czecho.pl, źródło: PUP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.