Najpopularniejsze

  • 17 sierpnia 2021
  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 32778

[FOTO] W Lasku miasto świętowało 70-lecie nadania praw miejskich

W niedzielę 29 sierpnia w Czechowicach-Dziedzicach odbył się piknik rodzinny "70-tka w Lasku. Urodziny miasta". Celem imprezy było połączenie rozrywki z działaniami promocyjno-edukacyjnymi, w tym szczepieniem przeciw COVID-19. Zaszczepiło się blisko 200 osób, a kolejne 250 spisało się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego.

W Lasku miasto świętowało 70-lecie nadania praw miejskich - 29.08.2021 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Mimo nie najlepszej aury - chłodu i przelotnych opadów deszczu - w parku miejskim "Lasek" pojawiło się wielu mieszkańców naszej gminy. Na urodzinach miasta można było nie tylko miło spędzić czas, ale również "zrobić prezent" - sobie i całej lokalnej społeczności - szczepiąc się, spisując w ramach Narodowego Spisu Powszechnego, otrzymać informacje dotyczące realizacji nowego obowiązku - wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz zasad dofinansowania z proekologicznych programów, takich jak "Czyste Powietrze", czy gminny Program Ograniczenia Niskiej Emisji.

Na chętnych na szczepienie w ostatni wakacyjny weekend, czekały zarówno jednodawkowe szczepionki Johnson&Jonhson, jak i dwudawkowe Pfizer. Każdy kto przyszedł z dowodem osobistym mógł się "z marszu" zaszczepić w gminnym Punkcie Szczepień Powszechnych w NZOZ "Salus".

Ostatecznie z możliwości tej skorzystało 188 osób, przyjmując 108 szczepionek Pfizer oraz 80 Johnson&Jonhson. Każda z zaszczepionych osób otrzymywała prezent w postaci pamiątkowej miejskiej koszulki. Koszulki otrzymywały również osoby, które w trakcie pikniku spisały się w ramach kończącego się już za miesiąc Narodowego Spisu Powszechnego 2021. W sumie było ich aż 250.

70-tka w "Lasku" nie byłaby jednak prawdziwymi urodzinami, gdyby zabrakło na niej muzyki, występów, atrakcji dla najmłodszych oraz urodzinowego tortu. Sporo działo się na scenie, gdzie prezentowali się artyści z Miejskiego Dom Kultury - Młodzieżowa Orkiestra Dęta, CTM Movimento i Viola Dance. Gwiazdą wieczoru był czechowicki zespół HENDON.

Gry i zabawy dla dzieci czekały w strefie aktywności przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz sekcję Lekkiej Atletyki Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach. W strefach aktywności najmłodsi uczestnicy imprezy brali udział w grach i zabawach, zbierając potwierdzające udział pieczątki, za które otrzymywali nagrody rzeczowe. Przez strefy aktywności przewinęła się ponad setka dzieciaków. Powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się też dmuchańce oraz zabawa z dmuchanymi dinozaurami.

Jak na prawdziwe urodziny przystało, kulminacyjnym momentem imprezy był tort z okazji 70-tki miasta, którego pierwsze kawałki ukroili wspólnie: Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Magdalena Kubik wraz z Przewodniczym Rady Miejskiej Damianem Żelaznym i Wiceprzewodniczącym Bartłomiejem Fajferem. Urodzinowym miejskim totem częstowani byli uczestnicy niedzielnego pikniku. Po przeszło 400 porcji tortu ustawiła się długa kolejka.

W czasie imprezy zbiórkę pieniędzy na działalność charytatywną prowadziło czechowickie Stowarzyszenie "Dostawcy Pomocy". Zebrane środki - blisko 1000 złotych - zostaną przeznaczone na pomoc osobom bezdomnym i potrzebującym w okresie zimowym.

ab, mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.