Najpopularniejsze

 • 18 sierpnia 2021
 • wyświetleń: 4874

Choroba alkoholowa i jej objawy - terapia i leczenie alkoholizmu

Materiał partnera:

Picie alkoholu towarzyszy nam od wieków - podczas świętowania sukcesu znajomych czy relaksu po tygodniu pracy. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy sięganie po alkohol staje się coraz częstsze, a w konsekwencji trudno je przerwać. Alkoholizm zaczyna się najczęściej w momencie, gdy od ilości spożytego alkoholu zależy nasz humor.

Zobacz, jak i gdzie w Polsce można leczyć alkoholizm.

Czym objawia się choroba alkoholowa?Objawy alkoholizmu dzielą się na początkowe i zaawansowane.

Początkowe objawy alkoholizmu to picie w ukryciu przed rodziną, zaniedbywanie relacji, stopniowa utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu i sięganie po niego w momencie niepowodzenia.

Spośród objawów zaawansowanych najczęściej wyróżnia się trwałe wymknięcie się picia spod kontroli, próby kontrolowania picia i wyznaczanie sobie nagród za okres bez alkoholu. Zwykle jednak wytrwać się nie da, a w rezultacie pojawia się u alkoholika poczucie winy i wstydu. Alkoholik często ogranicza grono znajomych do osób lubiących pić alkohol.

Objawy uzależnienia od alkoholu kwalifikujące do leczeniaOsoba uzależniona może zostać zakwalifikowana na leczenie, jeśli występuje u niej sześć następujących objawów:
 • odczuwanie silnej potrzeby wypicia alkoholu (głód alkoholowy lub przymus picia)
 • pojawienie się objawów po nagłym odstawieniu alkoholu lub po jego nadmiernym piciu
 • zwiększona tolerancja na alkohol
 • poczucie ulgi po wypiciu alkoholu
 • ciągłe szukanie okazji do wypicia alkoholu
 • zaprzeczanie, że alkohol negatywnie wpływa na organizm


Podstawowe fazy choroby alkoholowejChorobę alkoholową można podzielić na cztery fazy:
 • faza wstępna - alkoholik ma świadomość, że alkohol ma negatywny wpływ, lecz nadal go pije.
 • faza ostrzegawcza - u osoby uzależnionej wzrasta tolerancja na ilość spożytego alkoholu i wypija go coraz więcej.
 • faza krytyczna - brak kontroli nad ilością spożywanego alkoholu. Uzależniony twierdzi, że ma wszystko pod kontrolą i umniejsza skutki związane z piciem alkoholu.
 • faza przewlekła - u uzależnionego zaczynają występować coraz dłuższe ciągi i krótsze okresy abstynencji alkoholowej. Wzrastają ilości wypijanego alkoholu.


Jak wygląda leczenie uzależnienia od alkoholu? Leczenie alkoholizmuOśrodek mieści się w przepięknej górskiej wsi - Koninkach, na pograniczu Gorczańskiego Parku Narodowego. Dzięki temu leczenie alkoholizmu będzie przebiegać w przyjemnej, rodzinnej atmosferze.

Nasi terapeuci zapewniają skuteczną, profesjonalną pomoc wykazując się przy tym wieloletnim doświadczeniem i fachową wiedzą. Wysoko stawiają motywację pacjenta do osiągnięcia celu, jakim jest uświadomienie sobie o swoim problemie oraz zmiana dotychczasowych nawyków.

Terapia uzależnień alkoholowych jest obecnie połączona z najnowocześniejszymi metodami ich leczenia. Oprócz samej terapii pacjenci uczestniczą w zajęciach relaksacyjnych, oddechowych i odprężających, które szybko wpłyną na poprawę ich samopoczucia psychicznego i fizycznego.

W klinice znajduje się kilka sali terapeutycznych, w których terapia alkoholowa może odbywać się indywidualnie i grupowo w towarzystwie innych osób uzależnionych.

[
Linkhouse


Skuteczne pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google i reklama w Internecie.