Najpopularniejsze

  • 25 sierpnia 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 36576

Zeppelin ZF przeleciał nad naszym miastem! Adam Małysz na pokładzie

We wtorek przed południem na czechowickim i bielskim niebie mogliśmy zobaczyć Zeppelina firmy ZF Friedrichshafen. Jak poinformowali nas organizatorzy, był to jedyny przelot sterowca nad naszymi głowami - ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne, popołudniowy przelot został odwołany.

Sterowiec
Zeppelin ZF przeleciał dziś nad naszym miastem! · fot. czecho.pl


W naszym kraju sterowiec rozpoczął swoją podróż 11 września w Katowicach i Gliwicach, a zakończy 16 września we Wrocławiu. W międzyczasie odwiedzi miasta w województwach śląskim i dolnośląskim, w których koncern ZF ma swoje zakłady. Nad naszym miastem Zeppelin pojawił się dzisiaj przed południem. Zdjęcia z przelotu statku powietrznego firmy ZF możecie przesyłać do poniższej galerii.

Przelot sterowca ZF nad Czechowicami-Dziedzicami - 14.09.2021 · fot. Nadesłane przez czytelników, Katia, Agnieszka G, Kaśka, Wojak, Zuzanna Szafner, Katarzyna Janosz, Konrad, Monika Majek, Marko, Andrzej, Kazik, Mateusz


Co ciekawe jednym z pasażerów sterowca był jeden z najpopularniejszych polskich sportowców - Adam Małysz.Koncern ZF nie prowadził sprzedaży biletów na lot sterowcem, były one dostępne wyłącznie dla pracowników, klientów i partnerów medialnych. Pomimo że nie możemy zakupić lotu - studenci mieli szansę wygrać przelot Zeppelinem. Jak informuje koncern ZF, popołudniowy przelot sterowca nie odbędzie się ze względu na złe warunki atmosferyczne. - Ze względu na pogorszenie pogody prognozowanej na kolejne dni, zostały zmienione plany dotyczące przelotu Zeppelina tak, aby mógł dotrzeć do kolejnych miast - poinformowała spółka.Sterowiec, który będziemy mogli zobaczyć na naszym niebie, nazywa się Zeppelin NT. Jest to nowa generacja sterowców, które wytwarzane są nad Jeziorem Bodeńskim we Friedrichshafen. Firma podaje kilka podstawowych faktów na jego temat. Przy długości 75 m Zeppelin jest obecnie największym sterowcem na świecie. Jego prędkość przelotowa wynosi ok. 100 km/h i zależy od siły i kierunku wiatru. Maksymalna wysokość na jaką może się wznieść to 3000 m n.p.m., jednak normalna wysokość przelotowa wynosi ok. 300 m nad powierzchnią ziemi. Sterowiec wypełniony jest niepalnym gazem helem i może startować jak helikopter oraz unosić się w powietrzu.

Grupa ZF jest globalnym koncernem technologicznym specjalizującym się w branży motoryzacyjnej. Ponadto firma jest istotnym pracodawcą w naszym regionie. W Bielsku-Białej znajduje się jego Centrum Inżynieryjne, które koncentruje się na projektowaniu systemów mechatronicznych, oprogramowania, wytwarzaniu prototypów, przeprowadzaniu testów oraz walidacji akustycznych, mechanicznych i oprogramowania dla elektrycznych układów wspomagania kierownicy (EPS). Z kolei w Czechowcach-Dziedzicach działa Zakład Układów Kierowniczych.

mp, wd / czecho.pl

źródło: Materiały prasowe spółki ZF

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.