czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 19 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 5054

Cztery uszkodzone pojazdy i straty na 7 tys. zł. Chuliganowi grozi 5 lat

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 20-letniego chuligana, który uszkodził 4 zaparkowane pojazdy, powodując łącznie straty w wysokości blisko 7 tysięcy złotych. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Hybrydowy radiowóz trafi do KMP w Bielsku-Białej - 8.12.2020
Cztery uszkodzone pojazdy i straty na 7 tys. zł. Chuliganowi grozi 5 lat · fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Kołłątaja w Czechowicach-Dziedzicach. - Jednego z mieszkańców okolicy zbudził huk tłuczonego szkła, kiedy sprawdził, co się dzieje, zauważył młodego mężczyznę, który kamieniami stłukł szybę w zaparkowanym samochodzie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi. Stróże prawa z czechowickiej patrolówki zatrzymali wandala. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic - informują mundurowi z KMP w Bielsku-Białej.

Mężczyzna był nietrzeźwy. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a stróże prawa ustalili, że uszkodził w sumie 4 zaparkowane w tej okolicy pojazdy, powodując łącznie straty blisko 7 tysięcy złotych na szkodę właścicieli tych samochodów

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Ponieważ działał z pobudek czysto chuligańskich, rażąco lekceważąc porządek publiczny, będzie oskarżony na surowszych zasadach. Sąd, który niebawem zajmie się wandalem, może skazać go na karę nawet 5 lat więzienia.

- Nie reagujesz - akceptujesz!" - to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska - zauważyli stróże prawa, którzy podziękowali świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać osiedlowego chuligana.

mp / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.