czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 26 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2902

Nagrody trafiły do rąk laureatów konkursu "CyberBezpieczni w sieci"

"CyberBezpieczni w sieci" to temat tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu plastycznego, organizowanego dla dzieci z czechowickich szkół podstawowych. W poniedziałek 25 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach nagrodzono laureatów konkursu.

Nagrody trafiły do rąk laureatów konkursu "CyberBezpieczni w sieci" - 25.04.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice jest Burmistrz Czechowic-Dziedzic. Współorganizatorem i fundatorem nagród dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach jest Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Laureaci odebrali nagrody z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz Barbary Adamskiej - Członka Zarządu Powiatu Bielskiego.

Na konkurs wpłynęło blisko 100 prac. Laureatami konkursu zostało 9 dzieci, które oceniano w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8.

Celem wszystkich konkursów przeprowadzonych dotychczas jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań podczas różnych aktywności, w tym w czasie korzystania z Internetu.

Internet jest narzędziem komunikacyjnym niosącym wszechstronny pożytek. Odmienił nasze życie ułatwiając komunikację, sposób korzystania z usług i poznawanie świata. Każdy, kto chce, może korzystać z jego wszechstronnej funkcjonalności.

Korzystając z Internetu musimy być świadomi, że ta przestrzeń - choć wirtualna - nie jest wolna od realnych zagrożeń. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa jest wiedza i świadomość uczniów na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Ten aspekt bezpieczeństwa stał się szczególnie widoczny w ostatnich latach, gdy rozwój technologii sprawił, że niemal uczeń ma smartfona, a wraz z nim nieograniczony dostęp do sieci.

- Bezpieczeństwo naszych dzieci, młodzieży i nas - dorosłych powinno być najważniejsze, w każdej przestrzeni: i realnej i tej nowej - wirtualnej. Szczególnie w sieci należy być czujnym i stosować zawsze metodę ograniczonego zaufania - podkreśla organizujący konkurs Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl
źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.