czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 12 maja 2022
  • wyświetleń: 4432

Firma miała problem z rosyjskim gazem. Jest już bezpieczna

W czwartek, 12 maja informowaliśmy o interpelacji posła Przemysława Koperskiego w sprawie pomocy dla przedsiębiorstwa T.erre Polska z Czechowic-Dziedzic, które znalazło się w trudnej sytuacji po objęciu sankcjami dostawcy gazu - firmy Novatek. Jak poinformowali nas w piątek przedstawiciele spółki - firma jest już bezpieczna.

Siedziba firmy T.erre Polska w Czechowicach-Dziedzicach
Siedziba firmy T.erre Polska w Czechowicach-Dziedzicach · fot. gruppoborghi.it


Zapytanie w tej sprawie do Prezesa Rady Ministrów napłynęło 5 maja (zostało opublikowane na stronach Sejmu RP 12 maja). Związkowcy i przedstawiciele przedsiębiorstwa z Czechowic-Dziedzic, dostawcy przewodów dla przemysłu motoryzacyjnego, firmy zatrudniającej 550 osób, sygnalizowali trudną sytuację związaną z sankcjami nałożonymi na rosyjską firmę Novatek, która była głównym dostawcą gazu propan, wykorzystywanego w czechowickiej firmie. Taka informacja dotarła do posła Przemysława Koperskiego, który postanowił w tej sprawie zainterweniować u premiera polskiego rządu.

Jak poinformowali portal czecho.pl w piątek, 13 maja przedstawiciele T.erre Polska firma znalazła już rozwiązanie i jest w pełni bezpieczna. W ostatnich dniach spółka zainstalowała instalację backupową - korzysta z innych zbiorników oraz innej instalacji od innego dostawcy.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.