Najpopularniejsze

  • 16 maja 2022
  • 22 maja 2022
  • wyświetleń: 44068

Atak nożownika na ul. Szkolnej. Ciężko ranna kobieta

W poniedziałek, 16 maja około godziny 20.30 w jednym z bloków mieszkalnych w rejonie ul. Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach doszło do ataku z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Poszkodowana została kobieta, która została przewieziona do szpitala z ranami zagrażającymi życiu.

Atka nożownika w Czechowicach-Dziedzicach - 16.05.2022
Atka nożownika w Czechowicach-Dziedzicach - 16.05.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Jak informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej, 41-latek podczas domowej awantury ranił nożem swoją 44-letnią konkubinę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji sąsiadów kobiecie natychmiast została udzielona pomoc medyczna. Z ranami, które zagrażały jej życiu, została zabrana do szpitala.

- Informacje, jakie sąsiedzi przekazali przybyłym natychmiast na miejsce dzielnicowym z czechowickiego komisariatu, przyczyniły się do tego, że sprawca został zatrzymany już kilkanaście minut od zgłoszenia. Mundurowi, którzy natychmiast ruszyli w pościg za nim, schwytali zaskoczonego mężczyznę kilka przecznic dalej. 41-latek nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu - dodaje przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin pracowali stróże prawa oraz policyjni technicy, którzy wykonali skrupulatne oględziny kryminalistyczne. Dzielnicowi i kryminalni ustalali świadków zdarzenia oraz gromadzili dowody. Teraz kryminalni z bielskiej komendy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragedii. O dalszym losie 41-latka zdecyduje wkrótce prokurator.

mp, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.