Najpopularniejsze

 • 17 czerwca 2022
 • 30 sierpnia 2022
 • wyświetleń: 87475

[FOTO] Za nami Dni Czechowic-Dziedzic i Święto Powiatu Bielskiego

Za nami 46. Dni Czechowic-Dziedzic, które tradycyjnie odbyły się w ostatni weekend sierpnia. Impreza powróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. W tym roku była organizowana wspólnie z bielskim Starostwem Powiatowym, łącząc Dni Czechowic-Dziedzic z Dniami Powiatu Bielskiego.

27.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - przegląd zespołów regionalnych, pieśni i tańca oraz zespołu folkowego · fot. Angelina Kraczkowska / czecho.pl


W sobotę, 27 sierpnia odbył się Beskidzki Jarmark Rzemiosła z warsztatami wypieku chleba. Przeprowadzono również konkurs Kulinarne Smaki Beskidów, a scenę w Lasku wypełniły w tym czasie występy regionalnych zespołów folklorystycznych, w tym m. in. Ondraszka i Jaworza. W Czechowicach-Dziedzicach zaprezentowało się aż 39 kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu bielskiego oraz goście ze Słowacji. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać statuetki za najbardziej tradycyjne potrawy:
 • w kategorii zup: KGW Kobiernice za zupę szczawiową
 • w kategorii danie główne: KGW Jasienica za pilaw z jagnięciny
 • w kategorii produkt: Stowarzyszenie POLONUS z Żyliny za korbaczyki
 • w kategorii ciasta i desery: KGW Bujaków za kulki z fasoli "Piękny Jaś"
 • w kategorii nalewki i napoje: KGW Iłownica za nalewkę z czarnego bzu
 • nagroda burmistrza miasta Czechowic-Dziedzic: Stowarzyszenie Przyjaciół Kaniówka za prosie pieczone nadziewane
 • nagroda Urzędu Miasta Bielska-Białej: Zespół Regionalny" Jaworze"
 • nagroda Stowarzyszenia "Region Beskidy": KGW "Zabrzeżanki" za całokształt stanowiska
 • nagroda ARiMR w Bielsku-Białej: KGW Janowice za całokształt prezentacji stanowiska
 • nagroda redakcji Magazynu Samorządowego "Mój Powiat": KGW "Bestwinianki" za wystrój stanowiska


Nagrody wręczali gospodarze uroczystości starosta bielski Andrzej Płonka, przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.

27.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - Wręczenie nagród "Kulinarne Dziedzictwo Pogranicza" · fot. Angelina Kraczkowska / czecho.pl


Na sobotnie popołudnie przygotowano występ zespołu Weroena, zaś wieczorne granie wypełniła Scena Pana Szewca - przegląd amatorskich, czechowickich zespołów muzycznych - rockowych i nie tylko, ćwiczących na co dzień w sali prób Czecho-Sound, prowadzonej przez Mateusza Wróbla, znanego szerzej jako Pan Szewc. Sobotni wieczór zamknął występ legendarnej grupy Turbo.

27.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - koncerty WERONEA oraz Scena Pana Szewca · fot. Angelina Kraczkowska / czecho.pl


27.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - koncert grupy Turbo · fot. Angelina Kraczkowska / czecho.pl


27.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - koncert grupy Turbo · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Loading...


W niedzielę, 28 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który swą metę miał właśnie w Lasku. Tego dnia występy sceniczne rozpoczął program artystyczny dla najmłodszych, który ubarwili laureaci Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych powiatu bielskiego SAGA, Włóczykije i Mażoretki Gracja. Dla czechowiczan wystąpił także Czechowicki Teatr Muzyczny "Movimento".

28.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - "Gwiazdy i gwiazdeczki powiatu bielskiego" · fot. Angelina Kaczkowska / czecho.pl
28.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - Teatr Muzyczny MOVIMENTO · fot. Angelina Kaczkowska / czecho.pl


Na scenie w Lasku w niedzielę wystąpili również: Gang Marcela, Grupa Walimy w Kocioł i Kraków Street Band. Na niedzielę zaplanowano też wręczenie nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A. D. 2022 - otrzymał ją klub MKS Czechowice-Dziedzice - więcej o tym możecie przeczytać w tym artykule. Gwiazdą wieczoru był Artur Andrus z zespołem.

28.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - Gang Marcela · fot. Angelina Kaczkowska / czecho.pl


28.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - Grupa WALIMY W KOCIOŁ · fot. Angelina Kaczkowska / czecho.pl


28.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - KRAKÓW STREET BAND · fot. Angelina Kaczkowska / czecho.pl


28.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - wręczenie nagrody Promotio Urbis 2022 · fot. Angelina Kaczkowska / czecho.pl


28.08.2022 - 46. Dni Czechowic-Dziedzic - Artur Andrus z zespołem · fot. Angelina Kaczkowska / czecho.pl

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.