czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 15 lipca 2022
  • 24 lipca 2022
  • wyświetleń: 10374

Park "Lasek" zmieni swoje oblicze. Jest dofinansowanie na przebudowę!

Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych na przebudowę Parku Miejskiego "Lasek" z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Za kwotę 5 mln złotych oraz 110 tysięcy złotych, stanowiących wkład własny gminy, samorząd przeprowadzi oczekiwaną od lat przez mieszkańców rewitalizację obiektu.

Park miejski Lasek
Park Miejski Lasek · fot. mp / czecho.pl


Jak poinformował w mediach społecznościowych Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic, inwestycja przewiduje uatrakcyjnienie około 3,5 ha terenu oraz przebudowę alejek i placów, a także budowę nowych elementów służących wypoczynkowi i rekreacji, w tym - placów zabaw, siłowni zewnętrznych i tężni. W parku pojawią się podnoszące bezpieczeństwo nowe oświetlenie oraz system monitoringu.

Lasek, park miejski,
Park miejski Lasek · fot. mp / czecho.pl


- Dzięki inwestycji Park Miejski Lasek zyska zupełnie nowe oblicze i stanie się miejscem dla naszych mieszkańców równie atrakcyjnym, co powstałe niedawno, nowe tereny o charakterze parkowo-rekreacyjnym. Jedno nie ulegnie jednak zmianie - dalej będzie "Laskiem", którego atrybutem i najcenniejszym skarbem jest piękny, zielony starodrzew. I właśnie zadbanie o okazałe, stare drzewa, od dziesięcioleci rosnące w naszym, czechowickim Lasku, będzie jednym z priorytetów inwestycji, której zakończenie planujemy w 2024 roku - dodał samorządowiec.

Czechowice,CzechowiceDziedzice,Park,ParkMiejski,Jesień,Drzewa,Lasek,LoveCzecho,LoveSilesia,fotodni
Park miejski Lasek · fot. mp / czecho.pl


Burmistrz podziękował także za wsparcie i zaangażowanie w pozyskanie środków dla gminy Czechowice-Dziedzice Grzegorzowi Pudzie, ministrowi Funduszy i Polityki Regionalnej, a także Stanisławowi Szwedowi, sekretarzowi stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.