• 15 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2483

MRKS - Drzewiarz Jasienica: inauguracja ciężka, ale zwycięska

Na pierwsze spotkanie nowego sezonu piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice udali się do Jasienicy, gdzie mierzyli się z innym z beskidzkich czwartoligowców - tamtejszą drużyną Drzewiarza, mocno przebudowaną i odmłodzoną tego lata.

MRKS - Drzewiarz Jasienica: inauguracja ciężka, ale zwycięska - 13.08.2022 · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych Wojciecha Białka, bowiem już w 7. minucie po asyście Marka Jondy i z delikatną pomocą rykoszetu, piłkę do siatki skierował Łukasz Szczurek. Potem jednak ambitnie walczący gospodarze stawiali bardzo duży opór nie będącym tego dnia w najwyższej dyspozycji czechowiczanom i w 35. minucie po szybkiej kontrze do wyrównania doprowadził Jakub Szendzielorz.

Po przerwie na grząskim i nie najlepszym jakościowo boisku trwała nadal dosyć wyrównana walka, a losy pojedynku rozstrzygnęły się tuż przed upływem regulaminowego czasu gry, kiedy to po zgraniu głową Szymona Kubicy, z bliskiej odległości szalę zwycięstwa 1:2 (1:1) na stronę przyjezdnych przechylił Marcin Mizia (89 min.).

Na kilka godzin przed premierowym gwizdkiem arbitra ze składu czechowiczan wypadł Tomasz Dzida, którego w nocy zmogła gorączka. Mimo braku swojego ważnego ogniwa goście zaliczyli mocne otwarcie, bowiem już w 7. minucie po podaniu Jondy rywala zwiódł Szczurek, a jego uderzenie z linii pola karnego odbiło się jeszcze po drodze od Żyły i zaskoczony tym faktem Kubina nie zdołał sięgnąć piłki.

MRKS starał się "pójść za ciosem", a dwukrotnie przed szansą stawał Kozioł, jednak w 13. minucie jego próbę z dystansu pewnie wyłapał golkiper Drzewiarza, zaś w 19. minucie płaski strzał z prawej strony "szesnastki" zablokował obrońca. Ustawieni defensywnie gracze z Jasienicy w dalszym fragmencie umiejętnie rozbijali akcje zaczepne czechowiczan, sami zaś szukali powodzenia w kontrach. I niestety po jednej z nich w 35. minucie wyszli oni w liczebnej przewadze, a choć próbę lobowania osamotnionego Bukowczana zdołał odbić Szczyrba, to wobec dobitki Szendzielorza do pustej bramki był on już bezradny.

Podopieczni Wojciecha Białka tym samym nie wyciągnęli wniosków z dwóch wcześniejszych kontrataków przeciwnika, bo pomiędzy 30. a 33. minutą dwukrotnie dogodne okazje marnował Bukowczan. Przed przerwą doszło jeszcze do mocno kontrowersyjnej sytuacji, kiedy to w obrębie pola karnego Jondę nieprzepisowo powstrzymał Wykręt, lecz arbiter uznał iż... faulu dopuścił się zawodnik gości.

Drugą odsłonę lepiej mogli rozpocząć czechowiczanie, lecz w 49. minucie centry Kozioła z rzutu wolnego nie sięgnął Kubica. Z kolei w 62. minucie piłka trafiła nawet do siatki miejscowych, jednak arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Mizi, a nieco później dwa razy w zespole MRKS-u następstwem dośrodkowań z rzutów rożnych niecelnie "główkował" także Matusz.

Znakomitą szansę przyjezdni mieli za to w 77. minucie, po tym jak Jonda szybko wznowił grę z rzutu wolnego, w pole karne zacentrował Matusz, zaś futbolówka trafiła do Kubicy, którego z dogodnego położenia interwencją nogami zastopował Kubina, a dobitka Jonkisza poszybowała tuż nad poprzeczką. I gdy wydawało się, że w starciu z bardzo ambitnym rywalem goście będą musieli zadowolić się jednym "oczkiem", w 89. minucie Raszka dośrodkował z prawej flanki, piłkę głową zgrał Kubica, a na dalszym słupku z piątego metra do siatki wpakował ją Mizia, jak się później okazało - zapewniając czechowickiej drużynie ciężko wywalczone zwycięstwo. W gwoli ścisłości dodajmy, iż chwilę przed decydującym golem, z boiska za niesportowe odepchnięcie Jondy w szeregach jasieniczan wyleciał Lizak.

W drugiej kolejce MRKS na własnym stadionie gościć będzie jednego z tegorocznych beniaminków - Błyskawicę Drogomyśl, która w debiutanckim meczu w IV lidze niespodziewanie pokonała Unię Turza Śląska (1:0). Potyczka z tym rywalem zaplanowana została na sobotę - 20 sierpnia o godzinie 11:00.

1. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2022/23) - 13.08.2022r. /godz.13:00/Stadion w Jasienicy, ul. Orzechowa 139

LKS Drzewiarz Jasienica - MRKS Czechowice-Dziedzice 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Szczurek (7 min.), 1:1 Szendzielorz (35 min.), 1:2 Mizia (89 min.)

Drzewiarz: 12. Marcin Kubina - 22. Michał Kubacki (84′ 47. Jakub Maj), 20. Kacper Wybrańczyk, 5. Jakub Wykręt, 11. Bartosz Żyła (70′ 7. Kacper Brachaczek), 17. Michał Kralczyński (70′ 8. Kacper Mazur), 13. Zachariasz Mucha, 10. Konrad Bukowczan, 88. Jakub Szendzielorz (85′ 9. Szymon Lizak), 77. Kamil Dokudowiec, 99. Adrian Pindera
Trener: Tomasz Wróbel

MRKS: 1. Miłosz Szczyrba - 13. Bartłomiej Lorenc (71′ 7. Jakub Raszka), 5. Wojciech Padło, 20. Szymon Kubica, 11. Damian Zajączkowski (62′ 19. Marcin Mizia), 9. Łukasz Szczurek, 6. Marek Jonda, 8. Paweł Kozioł, 18. Adam Zubrzycki (62′ 4. Adam Matusz), 17. Filip Gajda (86′ 3. Kamil Szary), 10. Kamil Jonkisz

Trener: Wojciech Białek

Żółte kartki: Wykręt (42′), Żyła (64′), Bukowczan (68′), Mazur (82′) - Zajączkowski (61′)
Czerwona kartka: Lizak (88′ - niesportowe zachowanie)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Wojciech Szczurek oraz Adam Szczepański i Wojciech Wróbel (KS Bielsko-Biała)