czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 24 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3158

Ligota: kierowcy przekraczają prędkość. Apel o progi zwalniające

Do burmistrza Czechowic-Dziedzic trafiła interpelacja radnego Jerzego Bożka w sprawie zainstalowania progów zwalniających na ul. Pod Lasem w Ligocie. Jak zauważa w swoim piśmie Bożek, "obecnie pojawiają się tam zmotoryzowani użytkownicy, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość jazdy, co stwarza duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu".

Reklama

Ul. Pod Lasem w Ligocie - 23.08.2022
Ul. Pod Lasem w Ligocie - 23.08.2022 · fot. mp


Radny Jerzy Bożek zwrócił się do burmistrza Czechowic-Dziedzic o zainstalowanie trzech progów zwalniających na ul. Pod Lasem w Ligocie. - Mieszkańcy zaznaczają, że obecnie pojawiają się tam zmotoryzowani użytkownicy, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość jazdy, co stwarza duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu, w szczególności niezmotoryzowanych mieszkańców - zaznacza w swojej interpelacji członek czechowickiej Rady Miejskiej.

- Nadmienić należy, że ulica ta jest bardzo wąska, pozbawiona chodnika, o gęstej zabudowie, którą przemieszcza się bardzo dużo mieszkańców, także dzieci pieszo i na rowerach uczęszczających do pobliskiej szkoły. Należy uznać, że takie rozwiązanie to jedyny sposób na uniknięcie nieszczęśliwego zdarzenia, ponieważ każdy znak pionowy wskazujący ograniczenie prędkości będzie ignorowany jak obecnie uregulowane prawnie ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym - dodał radny Bożek, który do swojej interpelacji dodał listę popierających projekt mieszkańców.

Do sprawy będziemy wracać, gdy władze gminy odniosą się do interpelacji.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.