czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4012

Roboty przygotowawcze w Silesii posuwają się naprzód

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Obecnie należąca do spółki Bumech czechowicka kopalnia Silesia prowadzi eksploatację trzema ścianami - informuje portal nettg.pl. Obecnie eksploatowane są ściany 124 w pokładzie 327, 300 w pokładzie 310 oraz 354 w pokładzie 315. Eksploatacja ściany 300 jest realizowana zgodnie z planem techniczno-ekonomicznym, nie brakowało trudności z jej eksploatacją ze względu na pojawiające się co pewien czas przerosty.

Reklama

Pg silesia, kopalnia, brama, wjazd, logo
Roboty przygotowawcze w Silesii posuwają się naprzód · fot. mp / czecho.pl


Jak informuje portal nettg.pl, niebawem zakończy swój bieg ściana 354. Górnikom udało się sprawnie pokonać trzy uskoki o łącznym zrzucie 15 m. Dzięki temu można było wybrać przeszło 100 tysięcy ton dobrej jakości węgla energetycznego.

- W lutym załoga rozpoczęła wydobycie ze ściany 124 w partii zachodniej pokładu 327. Panują tam dobre warunki geologiczno-górnicze. Miąższość ściany wynosi 2,2 m, długość 260, a wybieg miał początkowo ponad kilometr. Pokład w partii zachodniej złoża w obrębie ściany 124 wykształcony jest w postaci jednej ławy węgla. Ściana ma być eksploatowana, podobnie jak w przypadku poprzedniej, systemem ścianowym z zawałem stropu. To rejon Goczałkowic i Pszczyny, gdzie zawsze zalegał surowiec o wysokich parametrach jakościowych - czytamy w artykule na portalu Trybuny Górniczej.

- Roboty przygotowawcze w Silesii posuwają się naprzód. Prowadzone są pokładach: 312 w chodniku 341 i 341a, w pokładzie 330, chodnik 330 i 330a, drążona jest ponadto pochylnia 604. Późną jesienią planowane jest uruchomienie kolejnych dwóch ścian. Przejście załóg ze wybranych już ścian na nowe musi zostać płynnie przeprowadzone, bez żadnych przestojów. W grę wchodzi bowiem utrzymanie wielkości wydobycia - możemy przeczytać w branżowym serwisie.

- Silesia przyjęła już dwuścianowy model eksploatacji surowca. W macierzystym obszarze górniczym koncesja na wydobycie sięga 2044 r. Być może już za kilka lat trzeba będzie wejść w kolejny dziewiczy jeszcze rejon - złoże Dankowice, gdzie zalega węgiel energetyczny o bardzo dobrych parametrach jakościowych. Lecz w tym przypadku starania o koncesję nie zostały jeszcze zakończone - podsumowuje portal nettg.pl.

mp / czecho.pl
źródło: nettg.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj