czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 września 2022
  • 23 września 2022
  • wyświetleń: 4061

[FOTO] Trzy akcje krwiodawstwa we wrześniu w Czechowicach-Dziedziach

Za nami:

W czwartek, 8 września na placu Jana Pawła II odbyła się pierwsza z wrześniowych akcji krwiodawstwa. Kolejną okazję do podzielenia się życiodajnym płynem czechowiczanie mieli w sobotę, 10 września. Ostatnia z wrześniowych akcji odbędzie się w piątek, 23 września.

Reklama

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 8.09.2022 · fot. danielek2002


Podczas czwartkowej akcji krwiodawstwa zarejestrowały się 32 osoby, a 27 z nich oddały krew - dzięki temu udało się zebrać 12,15 l krwi.

W sobotę, 10 września pojazd RCKiK był dostępny w godzinach od 12.00 do 16.00 przy kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe przy ul. Lipowskiej. Akcja odbyła się w ramach Parafialnego Pikniku Rodzinnego.

Czechowiczanie będą mogli podzielić się krwią również w piątek, 23 września pod budynkiem PKP Cargo przy ulicy Hutniczej. Ambulans do oddawania krwi będzie stał tam w godzinach od 9.00 do 13.00.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 konieczne jest używanie maseczek ochronnych i rękawiczek. Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.