czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 31 sierpnia 2022
  • 21 września 2022
  • wyświetleń: 4400

[FOTO] O czechowickich kartingowcach w Piwnicy Muz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

O historii czechowickich gokartów, a raczej... bukartów, bo taką nazwę nadano wyścigówkom zaprojektowanym i skonstruowanym przez Antoniego Bularza, inżyniera czechowickiej Walcowni Metali "Dziedzice", rozmawiano w poniedziałkowy wieczór w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Wykład "Kartingowcy z Czechowic-Dziedzic" w Piwnicy Muz - 19.09.2022 · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


Wydarzenie nie ograniczyło się tylko do ciekawej prelekcji kustosza Izby Regionalnej Jacka Cwetlera, bowiem na spotkanie zaproszono także byłych kierowców, którzy ze szczegółami wspominali wyścigi ulicami Czechowic-Dziedzic!

To nie koniec gokartowych wspominek. Już w najbliższy piątek, w ramach 5. Czechowicka Noc Kultury odbędzie się prezentacja historycznego gokarta Andrzeja Roehricha - parking dolny CH Stara Kablownia, godz. 18.15.

O godzinie 18.30 na terenie zielonej przestrzeni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach nastąpi odsłonięcie wystawy plenerowej "Kuźnia mistrzów gokartu - a zaczęło się na czechowickim rynku".
Wisienką na torcie gokartowych wydarzeń będzie wystawa w holu biblioteki, na którą składają się osobiste pamiątki czechowickich kierowców wyścigowych. Wystawa będzie prezentowana tylko do godziny 22.00.

Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic zwraca się z serdeczną prośbą, aby osoby posiadające ciekawe pamiątki z czasów organizacji wyścigów kartingowych w naszym mieście, skontaktowały się z Anną Wlazło, przewodniczącą Towarzystwa, pod numerem telefonu 692568264 lub Jackiem Cwetlerem, kustoszem czechowickiej Izby Regionalnej - tel. 606417419.

- Szczególnie miło będzie uświetnić tymi pamiątkami wystawę, która odbędzie się 23 września w czechowickiej bibliotece podczas 5. Czechowickiej Nocy Kultury. Jakiekolwiek zdjęcia gokartów, medale, proporce, szarfy, plakaty przyniosą radość nie tylko świadkom tych wydarzeń, ale również naszym młodym mieszkańcom - przekazała portalowi czecho.pl Anna Wlazło.

Ponadto, jak poinformował czechowicki Urząd Miejski, już wkrótce w mediach społecznościowych gminy zostanie opublikowany kolejny odcinek cyklu "Echa Historii Czechowic-Dziedzic". Będzie on poświęcony właśnie czechowickim kartingowcom.

mp / czecho.pl

źródło: Facebook Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj