Najpopularniejsze

  • 8 września 2022
  • wyświetleń: 45315

Czy warto budować baseny domowe? Gotowe baseny w sklepach

Materiał partnera:

Jednym z najbardziej lubianych sportów jest pływanie. Równie wiele radości daje zwykłe zabawa w wodzie, kiedy sprzyja temu pogoda. Czy to wystarczający powód, by zbudować przy domu basen?

Silesia


Czy na pewno warto budować basen?Domowy basen to marzenie niejednej osoby. Domy przy których są baseny, uważane są za atrakcyjniejsze i bardziej wartościowe. Jeśli myślimy o tym, by zbudować basen, powinniśmy rozważyć najpierw kilka kwestii. Pierwszą z nich będzie umiejscowienie basenu - może to być wewnątrz, ale dobrym miejscem jest też ogród. Lokalizacja i typ konstrukcji uzależnione są od funkcji jaką chcemy by basen spełniał, a także od właściwości budynku lub działki i liczby osób, które będą korzystać z kąpieli. Równie istotne są posiadane oszczędności, które możemy przeznaczyć na basen. W zależności od powierzchni działki/miejsca w domu oraz zasobności portfela dobieramy wielkość basenu. Zazwyczaj mają one do ośmiu metrów długości i cztery, pięć metrów szerokości. Im większy jest basen, tym większe są koszty jego budowy i utrzymania. Tymczasem nie jest to jedyne rozwiązanie - w roli basenów domowych dobrze sprawdzają się np. gotowe baseny stelażowe, do kupienia m.in. w sklepie renovey.com.

Baseny stelażoweBaseny stelażowe to nowa technologia, która została wymyślona w celu obniżenia kosztów basenów i zwiększenia ich dostępności. Technologia ta jest alternatywą dla tradycyjnych basenów w ziemi. Ideą jest tu wykorzystanie mniejszej ilości wody i przestrzeni, przy jednoczesnym zapewnieniu takiej samej zabawy i przyjemności, jak w tradycyjnym basenie. Atrakcyjny basen stelażowy można kupić już poniżej 500 zł, a za nieco ponad 600 zł - basen o średnicy ponad 3,5 metra, w którym może bawić się swobodnie kilka osób.

Jacuzzi dmuchaneCiekawą alternatywą dla basenów są dmuchane jacuzzi. W ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są przenośne i łatwe do przechowywania. Można je zabrać w dowolne miejsce i ustawić w kilka minut. Dmuchane jacuzzi to świetna inwestycja dla tych, którzy chcą cieszyć się gorącą kąpielą, ale nie mają miejsca na stałą instalację. Zazwyczaj są wykonane z materiału PVC, dzięki czemu są wytrzymałe i bezpieczne dla dzieci. To nieco większy wydatek niż baseny, ale za ok. 1800 zł możemy mieć dobrej jakości niewielkie jacuzzi, z funkcją masażu - w sam raz by urozmaicić letnie przyjęcia w ogrodzie. Tego rodzaju jacuzzi są również łatwe w transporcie, dzięki czemu idealnie nadaje się na wyprawy na kemping lub inne przygody na świeżym powietrzu.

Baseny w ogrodzie - podsumowanieZbudowanie basenu nie należy do prostych zadań i na pewno nie jest tanie. Jednak trochę można oszczędzić, jeśli kupimy gotowy. Baseny stelażowe są bardziej przystępne cenowo niż inne rodzaje basenów, ponieważ nie wymagają wielu wykopów i konstrukcji, aby można je było zbudować. Nie wymagają również żadnych stałych podpór, takich jak ściany czy filary. Jedyne, co utrzymuje basen, to sama ziemia, stelaż i ciężar znajdującej się w nim wody. Łatwe do oczyszczenia, łatwe do demontażu.