• 13 września 2022
  • 15 listopada 2022
  • wyświetleń: 20142

[ZDJĘCIA] Bieg Niepodległości - świętowaliśmy na sportowo!

Po dwóch latach przerwy 11 listopada odbył się w Czechowicach-Dziedzicach Bieg Niepodległości. Wzięło w nim udział pół tysiąca biegaczy! Zobaczcie fotorelację!

Bieg Niepodległości - 11.11.2022 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl

Bieg odbył się pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta. Start biegu został poprzedzony rozgrzewką oraz wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Na mecie zameldowało się 433 biegaczy. Zwycięzca biegu głównego został mieszkaniec naszej gminy Bartosz Jarczok. Wśród kobiet zwyciężyła Aneta Suwaj.

W tym roku zawodnicy pobiegli trasą o długości 10 kilometrów. Tradycją biegu jest to, że jego uczestnicy wspierają najmłodszych. W tym roku - małego Przemka. Wpisowe wynosiło 55 zł - 5 złotych z tej kwoty zostanie przeznaczone na rehabilitację Przemusia, a każdy z uczestników mógł sam zdecydować podczas wnoszenia opłaty, ile dołoży od siebie.

Bieg Niepodległości - Meta i dekoracja - 11.11.2022 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl

O małym Przemusiu pisaliśmy między innymi w październiku ubiegłego roku w tym artykule. To mały wojownik, który walczy o każdy oddech. Chłopiec cierpi na padaczkę lekooporną, obniżone napięcie mięśniowe, refluks przełykowo-żołądkowy, stan po przebytej sepsie, neuroparię zanikową nerwu wzrokowego oraz dziecięce porażenie mózgowe. Wpłat na rzecz Przemusia można dokonywać m.in. na portalu siepomaga.pl.

Wyniki XXX Biegu Niepodległości na 10 kilometrów można znaleźć tutaj. 11 listopada na stadionie MOSiR odbyły się również biegi dzieci i młodzieży, które odbyły się w ramach cyklu "Biegiem po Zdrowie" - więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć w tym artykule.

Bieg Niepodległości - świętowaliśmy na sportowo!