Najpopularniejsze

• 20 września 2022
  • wyświetleń: 1809

Rotuz nadal bez porażki! Bronowianie zwycięscy z Łące

Siła rozpędu bronowskiego klubu jest niebywała - za nimi już piąte zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem 3 punkty zostały przywiezione z Łąki. Mecz może nie był porywający, jednak przeważyła skuteczność i umiejętne wykorzystywanie stałych fragmentów gry.

Rotuz Bronów vs KS Międzyrzecze 2:2 - 3.09.2022
Rotuz nadal bez porażki! Bronowianie zwycięscy z Łące - zdj. ilustracyjne · fot. UKS Rotuz Bronów

Już po pierwszym gwizdku Rotuz zaczął stwarzać sytuacje strzeleckie. Najpierw bez efektu, jednak gdy w 7. minucie w polu karnym faulowany był Feruga, to efekt przyszedł natychmiast - "jedenastkę" pewnie na gola zamienił Adamczyk.

Następnie na boisku zapanowała nuda... Akcje przestały się kleić i to po obu stronach. W 30. minucie do rzutu wolnego podszedł Feruga. Piłka po jego dośrodkowaniu skutecznie minęła zawodników obu ekip i wpadła niespodziewanie do bramki. Było to miłe zaskoczenie dla zawodników Rotuza, a największe dla wspomnianego Ferugi, który liczył na ładną asystę, a był "zmuszony" cieszyć się ze zdobytego gola.

W 38. minucie zmuszony był opuścić boisko, wskutek kontuzji, stoper Bronowa Bartłomiej Bieńko. Zastąpił go Krystian Cyroń, który już po kilku minutach sprokurował rzut karny. Oczywiście karny został zamieniony na bramkę kontaktową i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2 dla Rotuza.

W drugiej połowie dominował Rotuz stwarzając sporo sytuacji bramkowych, jednak ewidentnie brakowało skutecznego wykończenia. Gospodarze często wyglądali, jak gdyby marzyli już o końcu spotkania. W ostatnich minutach trzeciego gola dla Rotuza zdobył Szymon Skęczek, wykonując perfekcyjnie rzut wolny z około 25 metrów.

Mimo, że mecz nieuchronnie zbliżał się ku końcowi, to dopiero wtedy przebudził się zespół gospodarzy. Efektem był kolejny gol kontaktowy, jednak niedający już żadnych punktów, gdyż sędzia zakończył spotkanie.

Tymczasem druga ekipa Rotuza jest również niepokonana - tym razem dzięki remisowi 2:2 z liderem z Rybarzowic. Gole dla Bronowa zdobywał Klaudiusz Mencnarowski i Jakub Janik z rzutu karnego.

LKS Łąka vs UKS Rotuz Bronów 2:3 (1:2)
7′ Adamczyk - rzut karny
30′ Feruga - rzut wolny
38′ Kraus - rzut karny
86′ Skęczek - rzut wolny
91′ Czerwieński

LKS Łąka: Szweda, Kowalczyk, Pławecki, Kania (46′ Fuchs), Wentkowski (46′ Szandurski), Nowak, Kraus, Setlak, Ruszkowski, Wntkowski Ł.(46′ Węgrzyk), Kędzior

Rotuz: Szkucik, Sosna, Bieńko (38′ Cyroń),Zarychta, Mencnarowski J., Świerkot (88 Stanclik), Feruga, Wronka (68′ Szczelina A.), Strzelczyk (75′ Mencnarowski), Skęczek, Adamczyk

źródło: Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj