• 21 marca 2023
  • 27 marca 2023
  • wyświetleń: 5707

[FOTO] W Zabrzegu walczyli o tytuł Mistrza Polski

W sobotę, 25 marca w sali OSP Zabrzeg, z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg, odbyły się 24. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

24. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach - 25.03.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice

W odbywających się po rocznej przerwie rozgrywkach , wzięło udział 48 zawodników z Republiki Czeskiej i Polski.Pierwsze miejsce zajął mieszkaniec Petrvaldu Tomas Chrobak. Drugie miejsce zajął Wiesław Buczek z Ligoty, a trzecie miejsce Piotr Kine z Kóz.

Zabrzeżanin Władysław Hołyst uplasował się na szóstej pozycji i odebrał puchar dla najwyżej sklasyfikowanego mieszkańca sołectwa, ufundowany przez sołtysa Zabrzega Andrzeja Puskarczyka.

W imieniu Burmistrza Mariana Błachuta puchary zwycięzcom turnieju wręczył radny miejski Krzysztof Jarczok - Przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.