Reklama

Najpopularniejsze

  • 26 kwietnia 2023
  • 3 maja 2023
  • wyświetleń: 7584

Będą dodatkowe środki na remont "Lasku"? Oferty przekraczają budżet

Za nami otwarcie ofert w przetargu na przebudowę Parku Miejskiego, czyli Lasku", w formule zaprojektuj i wybuduj. Kwota, jaką miasto zamierza przeznaczyć na realizację inwestycji, to 5 110 000 zł brutto. Okazuje się, że najtańsza oferta zgłoszona w postępowaniu przetargowym przekracza ten budżet. Będą dodatkowe środki? Zadecydują o tym radni podczas nadzwyczajnej sesji czechowickiej Rady Miejskiej.

Wizualizacje Parku Miejskiego "Lasek" po przebudowie · fot. Dokumentacja przetargowa


Przypomnijmy, 30 marca ogłoszono przetarg na "Przebudowę Parku Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach w formule zaprojektuj i wybuduj". To inwestycja dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 5 000 000 zł.

W ramach inwestycji ma powstać m.in. tężnia solankowa, siłownia napowietrzna, oczka wodne, nowy plac zabaw, miejsce do ćwiczeń dla aktywnych tzw. street workout, a także nowy skatepark. O szczegółach zadania portal czecho.pl pisał w artykule "Rusza długo oczekiwana inwestycja! Wyremontują Park Miejski "Lasek".

Park Miejski "Lasek" - 23.09.2022 · fot. UM Czechowie-Dziedzice


Firmy zainteresowane wykonaniem zadania miały czas do 20 kwietnia na przesłanie swoich ofert. W sumie wpłynęło 8 propozycji. Najtańsza z nich - czechowickiej firmy Betonit - wyniosła 6 097 270 zł brutto, z kolei najdroższa, firmy NSTAL Cymorek z Kiczyc - 14 253 196,70 zł brutto.

Dodajmy, że miasto chciało przeznaczyć na wykonanie tej inwestycji 5 110 000 zł brutto. Jak możemy przeczytać w dokumentacji przetargowej, najważniejszym kryterium w wyborze ofert jest cena (jej waga to 60), a drugim - okres gwarancji (waga: 40).

Wizualizacje Parku Miejskiego "Lasek" po przebudowie
Wizualizacje Parku Miejskiego "Lasek" po przebudowie · fot. Dokumentacja przetargowa


Sprawa brakującej kwoty w budżecie postępowania została poruszona przez burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta, podczas kwietniowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej - odbyła się 25 kwietnia. Jak poinformował, obecnie prowadzona jest jeszcze gruntowna analiza dotycząca złożonych ofert.

- Ta ważna inwestycja, której czas realizacji, od podpisania umowy, to 15 miesięcy - czyli potrwa do wakacji przyszłego roku - jest realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Jest to formuła, która wymaga bardziej gruntownej, szczegółowej analizy ofert. Już teraz wiemy, że kwota, która jest założona na to zadanie, jest dalece niewystarczająca - przekazał samorządowiec, który zwrócił się do przewodniczącego Rady Miejskiej, Damiana Żelaznego, o zwołanie nadzwyczajnej sesji RM, która miałaby się odbyć w czwartek, 11 maja.

Wizualizacje Parku Miejskiego "Lasek" po przebudowie
Wizualizacje Parku Miejskiego "Lasek" po przebudowie · fot. Dokumentacja przetargowa


- To byłby ostateczny termin. Mam nadzieję, że uda nam się przeprowadzić tą ocenę, aby móc podpisać umowę na realizację tego zadania. Czas 15 miesięcy jest niezbyt długi zwłaszcza, że musi jeszcze zostać wykonany projekt na wykonanie tej inwestycji. Musimy jeszcze posiadać pozwolenie na budowę. To wszystko zajmie czas, dlatego podpisanie umowy jest niezwykle istotne z punktu widzenia założonego terminu - podsumował burmistrz Błachut.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.