Najpopularniejsze

  • 27 kwietnia 2023
  • 28 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 14939

[FOTO] Groźny pożar przy ul. Traugutta. Spłonęła altana

W czwartek, 27 kwietnia o godzinie 12.32 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze altany na jednej z posesji przy ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejscu interweniowało 5 zastępów straży pożarnej.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach - 27.04.2023 · fot. OSP Czechowice; OSP Dziedzice


Po dotarciu strażaków na miejsce stwierdzono, że pożarem objęta jest w całości altana ogrodowa. Zagrożony był dom jednorodzinny stojący obok. Stwierdzono również brak osób poszkodowanych.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ponadto podano dwa prądy wody: w natarciu na palącą się altanę i w obronie na dom znajdujący się obok. Pożar zlokalizowano, a następnie rozebrano altanę. Tlące się elementy przelano wodą. Na miejscu swoje działania prowadziła policja.

Działania zakończono o godzinie 13.17. Straty oszacowano na 40 000 złotych. Udało się uratować mienie o wartości 700 000 zł.

mp, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.