Najpopularniejsze

  • 20 lutego 2024
  • 24 marca 2024
  • wyświetleń: 13074

[FOTO] Tych śmieci nie powinno tam być... Zebrano kilkaset worków...

W pięciu miejscach odbyła się akcja sprzątania gminy Czechowice-Dziedzice. W "Wiosenne porządki" zaangażowani byli mieszkańcy naszej gminy, młodzi i starsi strażacy OSP, harcerze, a także samorządowcy. Zebrano kilkaset worków śmieci.

Wiosenna akcja sprzątania gminy przy ulicy Legionów, w rejonie "starej winiarni" - 16.03.2024 · fot. OSP Dziedzice


Wiosenna akcja sprzątania gminy - 41 Gromada Zuchowa "Leśne Skrzaty" oraz 141 Gromada Zuchowa " Orzełki” - 16.03.2024 · fot. Iwona Szczotka


Na akcję zaprosili gmina Czechowice-Dziedzice oraz firma Sanit-Trans. W Czechowicach-Dziedzicach "Wiosenne porządki" odbyły się w rejonie ulic Przebiśniegów, skrzyżowania ulic Pionkowej i Kraszewskiego, a także Legionów i Węglowej. Z kolei w sołectwach były to rejony skrzyżowania ulic Zakole i Letniej w Zabrzegu oraz OSP Bronów.

Wiosenna akcja sprzątania gminy przy ulicy Przebiśniegów - 16.03.2024 · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


Organizatorzy akcji zapewniali worki oraz rękawice. Przypomnijmy, mieszkańcy mogli wysyłać propozycje miejsc, w których według nich powinna odbyć się wiosenna akcja sprzątania gminy Czechowice-Dziedzice, do końca lutego drogą elektroniczną oraz telefonicznie.

Wiosenna akcja sprzątania gminy Czechowice-Dziedzice w rejonie ulic Pionkowej i Kraszewskiego - 16.03.2024 · fot. OSP Czechowice


Tylko w rejonie ulicy Kraszewskiego, na odcinku około 500 metrów, zebrano tony śmieci, o czym poinformowała na Facebooku OSP Czechowice. - Przerosło to nasze wyobrażenie, jak ogromna jest ludzka bezmyślność. Pomimo bardzo szerokiej kampanii społecznej, dostępu do punktów selektywnej zbiórki odpadów, których nikt nie limituje - na naszych drogach, w naszym mieście zalegają różnorakie śmieci - okna, opony, zabawki, sprzęt AGD, meble, zużyte gaśnice, odzież - opisuje jednostka dodając, że dzikie wysypiska nadal są dużym problemem.

Wiosenna akcja sprzątania gminy Czechowice-Dziedzice w Bronowie - 16.03.2024 · fot. MDP Bronów


Miejsca zbiórek w ramach akcji sprzątania gminy Czechowice-Dziedzice · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.