Najpopularniejsze

  • 25 lutego 2024
  • 14 marca 2024
  • wyświetleń: 8349

"Filmowe rekolekcje" w kinie Świt. Będzie można obejrzeć dwie produkcje

Za nami:

Od 1 do 14 marca w czechowickim kinie Świt będą odbywały się "Filmowe rekolekcje". Na ekranie będzie można obejrzeć produkcje "Powołany 2" oraz "Wandea. Zwycięstwo albo śmierć".

Plakat filmu "Wandea. Zwycięstwo albo śmierć"
Plakat filmu "Wandea. Zwycięstwo albo śmierć" · fot. Materiały dystrybutora


Film "Powołany 2" będzie wyświetlany od 1 do 7 marca. To polski film z 2024 roku w reżyserii Jana Sobierajskiego. W głównych rolach wystąpili Jakub Dmochowski, Marcin Kwaśny, Wiktoria Gąsiewska.Opis filmu "Powołany 2"Utalentowany plastycznie Arek doznaje miłosnego zawodu. Wyładowując złość, niszczy ogrodzenie przypadkowego domu. Świadkiem wydarzenia jest ksiądz, który przyjaźni się z właścicielem posesji. Duchowny proponuje Arkowi, że sprawa rozejdzie się po kościach pod warunkiem, że chłopak pomoże w odmalowaniu zniszczonego kościoła. Stara świątynia wkrótce staje się schronieniem dla znajomych Arka, którym grozi poważne niebezpieczeństwo. Ksiądz, widząc problemy, z jakimi mierzą się jego niespodziewani goście, opowiada im cztery inspirujące, prawdziwe, a do tego szalenie spektakularne historie...


Z kolei produkcja "Wandea. Zwycięstwo albo śmierć" będzie można zobaczyć na ekranie kina Świt od 8 do 14 marca. Jego reżyserami są Paul Mignot oraz Vincent Mottez. Wykonawcy: Hugo Becker, Valentine Piffard, Tristan Studer.Opis filmu "Wandea. Zwycięstwo albo śmierć"Jest rok 1793. Brutalna rewolucyjna tyrania krwią spod gilotyny znaczy i buduje "nową Francję". Zabito króla, zwolenników monarchii, tysiące księży i wiernych, ale czterech na pięciu straconych pochodziło ze stanu trzeciego, czyli "ludu francuskiego" w imię, którego podobno wybuchła i toczyła się rewolucja. Trzy wielkie hasła rewolucji: wolność, równość, braterstwo, brzmią jak ponury żart. Wiosną 1793 roku lud francuski z Wandei mówi "dość". Wybucha powstanie, stworzona zostaje Armia Katolicka i Królewska, a na jej sztandarach widnieje Najświętsze Serce Pana Jezusa... Wizerunek ten do dziś stanowi symbol i słusznie otaczany jest szacunkiem przez francuskie środowiska katolickie i tradycyjne.


"Filmowe rekolekcje" w kinie Świt. Będzie można obejrzeć dwie produkcje
fot. MDK Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.