Najpopularniejsze

  • 5 marca 2024
  • 7 marca 2024
  • wyświetleń: 4643

[FOTO] Zabrzeg: za nami 25. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach

W sobotę 2 marca w Zabrzegu odbyły się 25. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach. Wzięli w nich udział zawodnicy z gminy Czechowice-Dziedzice oraz sąsiednich miejscowości, a także gracze z Republiki Czeskiej. Zawody odbyły się pod patronatem burmistrza Mariana Błachuta.

25. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach w Zabrzegu - 2.03.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Gracze rywalizowali do ostatnich minut zawodów o punkty, by znaleźć się jak najwyżej po pięciu rundach w punktacji ogólnej.

Turniej otworzył prezes Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg - Maciej Kiełbas, a burmistrz Marian Błachut życzył zawodnikom dobrych wyników, sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Mistrzostwa Polski, przygotował i prowadził Jacek Tomaszczyk, a funkcję sędziego głównego zawodów objął zasłużony "taroczkorz" Jerzy Dominiec.

Pierwsze miejsce zdobył Stanisław Jurzak, mieszkaniec Kóz.

Drugie miejsce przypadło Januszowi Kalowi z Bestwiny.

Trzecie miejsce wywalczył Michał Handzlik z Kóz.

Najlepszy zawodnik z gminy Czechowice-Dziedzice, Maciej Jarczok, uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Puchary i upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, wręczył radny i zarazem wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg Krzysztof Jarczok.

Nagrody w postaci dwóch złotych talii kart ufundowała firma Input.com.pl, a jej Prezes Krystian Dominiec wręczył je najmłodszym zawodnikom turnieju - Weronice Tittor i Filipowi Falińskiemu. Oboje zawodników z Zabrzega po raz pierwszy uczestniczyło w Mistrzostwach Polski.

Pełna lista wyników zawodów dostępna jest TUTAJ.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.