Najpopularniejsze

  • 11 marca 2024
  • 14 marca 2024
  • wyświetleń: 8111

Pilne prace na ulicy Kolejowej. Będą spore utrudnienia dla kierowców

Gmina Czechowice-Dziedzice poinformowała, że ze względu na awarię kolektora deszczowego, biegnącego w ulicy Kolejowej - na wysokości dworca PKP, zmuszona przystąpić do jego naprawy. Prace zostaną przeprowadzone w trybie pilnym.

Pilne prace przy ulicy Kolejowej na wysokości dworca PKP. Będą spore utrudnienia dla kierowców
Pilne prace przy ulicy Kolejowej na wysokości dworca PKP. Będą spore utrudnienia dla kierowców · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


We wtorek 12 marca rozpoczną się prace naprawcze, które prowadzone będą w głębokim wykopie. Będzie to wymagało wyłączenia z ruchu jednego pasa jezdni, jednak tylko na krótkim odcinku, pomiędzy ulicami Słowackiego i Niepodległości.

- Pilna potrzeba przeprowadzenia prac naprawczych wynika z faktu, że wody deszczowe z uszkodzonego kolektora zaczęły zalewać piwnice remontowanego właśnie budynku dworca PKP. Liczymy na Wasze zrozumienie - informuje gmina Czechowice-Dziedzice w mediach społecznościowych.

Prace przy naprawie kanalizacji burzowej będzie prowadziła gminna spółka - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach. Wykonawca zapewnia, że będą one realizowane tak, by były jak najmniej uciążliwe dla poruszających się w tej części miasta kierowców.

Wykonawca zapewnia też, że w trakcie prac w rejonie skrzyżowania z ul. Słowackiego dołoży wszelkich starań, by zapewnić możliwość wjazdu dla pojazdów, a prace będą prowadzone odcinkowo. Mogą jednak występować chwilowe utrudnienia.

PWiK informuje, że już we wtorek 12 marca sfrezowany zostanie jeden pas jezdni - w miejscu wystąpienia awarii. Ruch będzie kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Czasowo, w trakcie rozładunku materiałów, prowadzone będzie ręczne kierowanie ruchem.

Ze względu na przebieg kolektora na dużej głębokości, zakres i szacowaną trudność prac, termin zakończenia robót, wraz z pełnym odtworzeniem nawierzchni ulicy Kolejowej, zaplanowano na 15 maja. Jeśli tylko będzie to możliwe, czas realizacji zadania zostanie skrócony.

mp / czecho.pl

źródło: Facebook Gminy Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa dworca kolejowego

Od października 2022 roku trwa przebudowa czechowickiego dworca kolejowego. To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj