Najpopularniejsze

  • 24 marca 2024
  • 25 marca 2024
  • wyświetleń: 8148

Koleje Śląskie uruchomią popularne połączenie do Zakopanego. W długie weekendy pojedziemy godzinę krócej

Sprinter Ornak wraca na tory. Koleje Śląskie wsłuchując się w głosy pasażerów ponownie uruchomią połączenie z Katowic do Zakopanego w długie weekendy - majowy i czerwcowy.

Pociąg Kolei Sląskich na stacji Zakopane
Pociąg Kolei Sląskich na stacji Zakopane · fot. Koleje Śląskie


Sprinter Ornak będzie kursował w czasie czekających nas długich weekendów - od 1 do 5 maja i od 30 maja do 2 czerwca. Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godzinie 6.14, aby dotrzeć na stację docelową o godzinie 10.22.

W relacji powrotnej wyjazd z Zakopanego zaplanowano na godzinie 16.33. Na dworzec w Katowicach Sprinter Ornak wjedzie o godz. 20.57. Linię będzie obsługiwał EN75, czyli popularny "FLIRT", wyposażony w 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie kursować w bezpośredniej relacji bez konieczności przesiadek.

Pociąg "FLIRT" Kolei Śląskich - takie pociągi pojadą na trasie z Katowic do Zakopanego
Pociąg "FLIRT" Kolei Śląskich - takie pociągi pojadą na trasie z Katowic do Zakopanego · fot. Patryk Farana


- Powrót tego połączenia jest możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka oraz urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego - wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich. I dodaje: - Bardzo ważne były też dla nas głosy pasażerów, dla których to atrakcyjny turystycznie kierunek.

- Ceny biletów będą konkurencyjne w stosunku do kosztów podróży samochodem ze Śląska do Zakopanego. Do tego dochodzi wygoda podróży, bo wybierając pociąg nie trzeba zmagać się z remontami na autostradzie A4 i korkami na popularnej Zakopiance - informuje Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Przy zakupie biletu w kasach Kolei Śląskich za kurs w jedną stronę podróżni zapłacą 36,75 zł. Możliwe jest skorzystanie z oferty "Tam i z powrotem taniej" - w tym przypadku cena wyniesie 66,14 zł. Jeszcze taniej będzie korzystając z kanałów elektronicznych i biletomatów - tutaj sumy wynoszą odpowiednio 33,25 zł i 59,84 zł.

mp / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.