Najpopularniejsze

  • 12 marca 2024
  • 14 marca 2024
  • wyświetleń: 12441

[FOTO] Pożar w centrum Czechowic-Dziedzic. Ogniem objęty był budynek gospodarczy

We wtorek 12 marca około godziny 9.00 strażacy zostali zadysponowani na ulicę Korczaka w Czechowicach-Dziedzicach - to rejon czechowickiej "kablowni". Według zgłoszenia ogniem objęty był budynek gospodarczy.

Interwencja straży pożarne przy ul. Korczaka w Czechowicach-Dziedzicach - 12.03.2024 · fot. OSP Dziedzice, OSP Czechowice


Palił się wolnostojący budynek gospodarczy o wymiarach około 4m na 6m i 3m wysokości, murowany, jednokondygnacyjny. Nie było osób poszkodowanych.

Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych - jednego na palący się dach oraz drugiego do środka wydzielonych boksów. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych - głównie spalonego dachu.

Ponadto oddymiono i przewietrzono pomieszczenia, a na zewnątrz wyniesiono nadpalone wyposażenie i materiały zgromadzone w środku. Tlące się zarzewia ognia przelano wodą. Na koniec dokonano pomiarów stężenia CO urządzeniem Drager Pac 3500 - wynik 0ppm. Na tym działania zakończono.

Działania strażaków trwały blisko półtora godziny. Na miejscu interweniowały 4 zastępy straży pożarnej - z posterunku zamiejscowego PSP w Czechowicach-Dziedzicach, a także OSP Dziedzice i OSP Czechowice. Straty oszacowano na 15 000 złotych - zniszczeniu uległ dach budynku, spalone zostało wyposażenie obiektu (w tym narzędzia, elektronarzędzia, zabawki, meble ogrodowe i rower).

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.