Najpopularniejsze

  • 14 marca 2024
  • 15 marca 2024
  • wyświetleń: 15934

Na trasie Kobiór - Pszczyna był wstrzymany ruch pociągów. Szczegóły zdarzenia

W czwartek o godz. 20:50 pociąg poruszający się po odcinku Pszczyna - Kobiór natrafił na przeszkodę na torowisku w postaci rozsypanego kamienia. Doszło do kolizji z maszyną budowlaną. Ruch został wstrzymany.

Kamień został rozsypany przez koparkę. Doszło też do kolizji składu Kolei Śląskich z tym pojazdem budowlanym. Na wskazanym odcinku trwają prace modernizacyjne, dlatego ruch odbywa się po jednym torze.

- Maszyna wykonawcy prowadzącego prace inwestycyjne przy torze zahaczyła o podwozie składu relacji Zwardoń - Katowice. Nikomu nic się nie stało. Po oględzinach pociąg zjechał do stacji Kobiór, skąd podróżni zostali zabrani innym składem. Do ok. godz. 22.00 wstrzymany był ruch. O godz. 22:15 wznowiono kursowanie pociągów. Przyczyny zdarzenia ustali powołana komisja kolejowa - informuje Katarzyna Głowacka, rzecznik PKP PLK.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.