Najpopularniejsze

  • 20 marca 2024
  • 22 marca 2024
  • wyświetleń: 9396

Wójt Goczałkowic przekazała aktualne informacje o zamknięciu przejazdów kolejowych

Trwa duża inwestycja kolejowa realizowana przez PKP PLK, także na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój. Wójt Gabriela Placha przekazuje aktualne informacje.

Przejazd drogowo-kolejowy (tunel pod torami) w ciągu ul. Głównej - 11.2023
Przejazd drogowo-kolejowy (tunel pod torami) w ciągu ul. Głównej · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Od samego początku w rozmowach z inwestorem oraz wykonawcą jasno określiłam swoje stanowisko: modernizacja linii kolejowej jest ważna, ale nie może się odbywać kosztem mieszkańców Goczałkowic-Zdroju. Zapowiedziałam, że nie będzie mojej zgody na jednoczesne zamknięcie obu przejazdów kolejowych bez utworzenia nowego.

My tutaj żyjemy na co dzień, i musimy mieć możliwość przemieszczania się po różnych częściach gminy. Cieszę się, że te argumenty zostały wzięte pod uwagę. Tylko nasze twarde stanowisko spowodowało, że inwestor zmienił harmonogram prac. A na początku rozmów taka zmiana wydawała się niemożliwa.

Dzięki temu tunel w ciągu ul. Głównej ma zostać zamknięty dopiero po zakończeniu prac na przejeździe w ciągu ul. Szkolnej. Roboty na przejeździe na ul. Szkolnej mają się rozpocząć w czerwcu br. i potrwać ok. 5 miesięcy.

Cały czas trzymamy rękę na pulsie. Jestem w stałym kontakcie z wykonawcą i inwestorem, na bieżąco rozmawiamy o tym, jak zminimalizować uciążliwości dla naszych mieszkańców w związku z prowadzonymi pracami. Nasze ostatnie spotkanie dotyczyło takich kwestii, jak dojazd rolników do pól w okresie żniw, odwodnienie pól w rejonie nowego śladu torów, a także organizacja dowozu dzieci do szkół i dzieci z niepełnosprawnościami do ośrodków.

Gabriela PlachaWójt gminy Goczałkowice-Zdrój


Loading...

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.