Najpopularniejsze

  • 18 marca 2024
  • 20 marca 2024
  • wyświetleń: 7538

"Inspiruje i motywuje każdego z nas". Pracownica czechowickiej biblioteki z wyjątkowym wyróżnieniem

Marzena Gałecka, bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach, otrzymała specjalne wyróżnienie w ramach wojewódzkiego etapu konkursu "Bibliotekarz Roku". Przyznało je Okręg Śląski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Marzena Gałecka
Marzena Gałecka · fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedz


Okręg Śląski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich poinformował, że do konkursu śląskiego etapu "Bibliotekarza Roku" zgłoszono 8 kandydatur z bibliotek w Będzina, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Dąbrowy Górniczej, Piekar Śląskich i Zawiercia.

- Sylwetki kandydatów były naprawdę imponujące, dlatego Kapituła konkursu zdecydowała się przyznać wyjątkowe wyróżnienie, aby zwrócić Państwa uwagę na dokonania pani Marzeny Gałeckiej z Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach - podał Śląski Okręg SBP.

Marzena Gałecka związana jest z bibliotekarstwem od 28 lat. Pełni funkcję zastępcy dyrektora i kierownika Działu Promocji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. W 2023 roku pozyskała wysoką dotację na zakup sprzętu do digitalizacji (i2S Copi Book Open System) i dla osób o specjalnych potrzebach ułatwiającym im korzystanie z oferty biblioteki.

Ponadto aktywnie współpracuje ze Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz bibliotekami w Czechach i na Słowacji. Dzięki jej staraniom działania czechowickiej Biblioteki zostały przedstawione w programie telewizyjnym "Eureka Biblioteka" w TVP Kultura. Jej profesjonalizm i zapał do pracy zaowocował organizacją zajęć edukacyjnych i integracyjnych dla uchodźców z Ukrainy oraz wielu wystaw co pozwala mieszkańcom Czechowic-Dziedzic na dostęp do oferty kulturalnej.

- Pani Marzena doceniana jest przez środowisko bibliotekarskie nie tylko za przedsiębiorczość i odwagę, ale także za życzliwość i pomoc. To wyjątkowa Bibliotekarka, która inspiruje i motywuje każdego z nas! - podkreśla Okręg Śląski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Loading...

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj