Najpopularniejsze

 • 21 marca 2024
 • wyświetleń: 266

Skuteczne komunikaty z naklejkami podłogowymi antypoślizgowymi: 5 sposobów na przekazywanie informacji

Materiał partnera:

W skomercjalizowanym świecie każdy centymetr kwadratowy powierzchni może przynosić określone zyski, pod warunkiem że zostanie odpowiednio zagospodarowany. Dlaczegóż zatem nie wykorzystać podłogi jako nietypowej powierzchni reklamowej? Tego typu przekaz jest zaskakujący, a to pozwala się wyróżnić w gąszczu innych nośników. Niezależnie od zastosowania naklejki podłogowe z pewnością przysłużą się Twojej firmie, czy to w formie reklamy, czy też zabezpieczenia ciągów komunikacyjnych.

skutecznekomunikatyznaklejkamipodlogowymiantyposlizgowymi1


Z artykułu dowiesz się między innymi: • Co można nakleić na płytki podłogowe?
 • Jak przyklejać naklejki na płytki?
 • Ile kosztuje druk naklejek?


Jak zbudowane są naklejki podłogowe?Naklejki podłogowe drukowane są na grubszych foliach samoprzylepnych zaopatrzonych w mocny klej, dzięki czemu mocowanie jest trwałe i bezpieczne dla użytkowników. Można też wykazać się troską o dobro klientów, umieszczając na podłodze naklejki kierunkowe lub wyznaczające jakąś przestrzeń.

Właściwości kleju pozwalają na mocowanie naklejek na powierzchniach cechujących się skrajnie odmienną strukturą:

 • uszczelniony beton;
 • podłogi laminowane;
 • płytki ceramiczne (bez przekraczania linii fug);
 • kamień;
 • podłogi z twardego drewna.


Odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne zapewnia warstwa laminatu stanowiąca jednocześnie powierzchnię antypoślizgową.

Technologia druku stosowana w drukarni SIGMADRUK gwarantuje bardzo wysoką (fotorealistyczną) jakość, a także dokładne odwzorowanie kolorów. Wydrukowane naklejki podłogowe mogą być wycinane w dowolny kształt, zgodny z oczekiwaniami zamawiającego lub przekazywane klientowi w formie arkuszy.

naklejka podlogowa okragla informacyjna z logo1


Antypoślizgowe naklejki podłogowe są przeznaczone do długiej ekspozycji w galeriach handlowych, sklepach, czy obiektach sportowych, a także do krótkotrwałego użytku, na targach bądź festiwalach.

Koszt nabycia naklejek uzależniony od kilku czynników:

 • liczba;
 • wielkość naklejek;
 • uszlachetnienia;
 • rodzaj folii.


Dodajmy, że im nakład jest większy, tym cena niższa.

Naklejki podłogowe - jak wykorzystać ich potencjał?Naklejki podłogowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występują obszerne przestrzenie i długie ciągi komunikacyjne. Są niezastąpione przy wyznaczaniu kierunków lub kierowaniu ruchem (np. zwiedzanie). Oczywiście należy je dostosować do przestrzeni, tak aby były, jak najbardziej widoczne oraz efektywne.

skutecznekomunikatyznaklejkamipodlogowymiantyposlizgowymi2


Funkcje naklejek podłogowych:

 1. Reklama;
 2. Oznaczenie stref;
 3. Zwrócenie uwagi;
 4. Powitanie;
 5. Dekoracja.


W trosce o bezpieczeństwo klientów zaleca się stosować naklejki na schody antypoślizgowe, dzięki czemu, oprócz waloru informacyjnego i reklamowego naklejka uchroni odwiedzających przed poślizgnięciem się na śliskiej powierzchni.

Czy naklejki reklamowe są trwałe?Szacunkowa trwałość naklejek podłogowych uzależniona jest od wielu czynników.

Z pewnością jest nim natężenie ruchu w danym miejscu. Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę to umiejscowienie naklejki. Zamocowanie jej na zewnątrz budynku będzie musiało w sposób naturalny skrócić jej żywotność (wahania temperatur, wilgoć, promieniowanie słoneczne). W takich miejsca lepiej sprawdzą się naklejki ścienne, choć i w tym przypadku natura może okazać się bezlitosna.

oklejanie folia mrozona z nadrukiem kolorowym drzwi magazyn


Inaczej dzieje się z produktami mocowanymi wewnątrz budynków. Dzięki wykorzystaniu żywicy poliuretanowej ich trwałość szacowana jest na minimum 5 lat! Możesz mieć pewność, że Twoje naklejki pozostaną na swoim miejscu przez długi okres, a ich kolory niezmiennie będą cieszyć swoją głębią. Sprawdź ofertę SIGMADRUK już dziś. Z pewnością znajdziesz produkt, który idealnie trafi w Twoje oczekiwania!