Najpopularniejsze

  • 22 marca 2024
  • wyświetleń: 261

Sushi z marketu czy restauracji? - korzyści każdego z rozwiązań

Materiał partnera:

Od dawna sushi jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Wyróżnia się pod względem prezencji, zachęca estetyką podania i kolorami a przy tym gwarantuje eksplozję smaków przy każdym kęsie. Ze względu na to, że osób sięgających po sushi przybywa z każdym rokiem, można je kupić w wielu miejscach. Znajdziemy je zarówno w restauracji specjalizującej się w japońskiej kuchni, jak i w najbliższym markecie. Ponieważ obie te opcje mają swoje zalety, przyjrzymy się im bliżej i spróbujmy określić, w jakich obszarach każda z nich ma przewagę.

Sushi
fot. Freepik


Sushi w restauracji — zaletyZamawiając sushi w restauracji, mamy świadomość, że jest przyrządzane na miejscu, przez co zyskujemy pewność, że produkty są świeże. Specjalizujące się w japońskiej kuchni restauracje zatrudniają doświadczonych sushi masterów. W przypadku sushi najważniejsze jest to, by składniki były idealnie dobrane. Każda rolka ma zachwycać smakiem. Doświadczony kucharz powinien umieć je tak skomponować, by były maksymalnie zbliżone do smaków Japonii. Do tego menu często wykracza poza tradycyjne kompozycje i można rozsmakować się w apetycznych modyfikacjach.

W japońskich restauracjach panuje przyjemny klimat, a dania są podane w sposób, który zaostrzy apetyt. Jeśli więc chcemy wczuć się w nastrój, będzie to dla nas trafny wybór. Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o sushi z marketu?

Sushi z marketu - zaletyZ pewnością ogromną zaletą jest łatwa dostępność. Obojętnie czy mamy ochotę na sushi na kolację, czy na lunch, bez problemu znajdziemy je w osiedlowym sklepie. Sushi z Biedronki, Dino bądź Netto też jest smaczne. Dostępność dania w markecie daje dużą elastyczność i oszczędność czasu. Nie musimy długo czekać, aż kucharz przygotuje potrawę, nie czekamy też na dowóz.

Ogromnym atutem tej opcji jest cena. Kupując sushi w restauracji, zapłacimy sporo, a jeśli do tego wybieramy się całą rodziną, to musimy się liczyć z wydatkiem nawet kilkuset złotych. Tymczasem sushi dostępne w sklepie możemy kupić już za kilkanaście bądź kilkadziesiąt złotych w zależności od wielkości. Paczkowane sushi jest przemyślane i porcje są akurat na jedną bądź dwie osoby. Do tego mamy pewne urozmaicenie rolek. Najczęściej obejmują tradycyjne smaki, ale w pudełku znajdziemy kilka rodzajów rolek.

Warto zwrócić uwagę na coś jeszcze. Są osoby, które mają opór przed spróbowaniem sushi przez nieumiejętność jedzenia pałeczkami. Kupując gotowe sushi z marketu, można na spokojnie poćwiczyć w domu. Wbrew pozorom jedzenie pałeczkami nie jest wcale takie trudne. Poza tym w przypadku sushi dozwolone jest także jedzenie palcami, a to też jest bardziej komfortowe w domu.

Co wybrać?To zależy, czego szukamy. Jeśli zamierzamy zaprosić drugą połówkę na obiad, to lepszą opcją będzie restauracja. Tak samo wtedy, kiedy liczymy, że smak nas zaskoczy oryginalnością. Kiedy natomiast zależy nam na czasie, chcemy na szybko zjeść coś zdrowego albo zamierzamy zaoszczędzić pieniądze, sushi z marketu będzie świetnym rozwiązaniem.