Najpopularniejsze

  • 23 marca 2024
  • 28 marca 2024
  • wyświetleń: 8656

Co dalej z terenem Terpenu? Burmistrz podał najnowsze informacje

Burmistrz Marian Błachut podał najnowsze informacje na temat terenu dawnego Terpenu. Samorządowiec poinformował, że odpady niebezpieczne składowane przy ulicy Pionkowej zostały zabezpieczone, a sam obiekt jest porządkowany.

Poseł Koperski zainterweniował w Ministerstwie Klimatu ws. Terpenu
Teren dawnego Terpenu ma archiwalnym zdjęciu satelitarnym · fot. Google Maps


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w artykule "Prace rozbiórkowe na terenie dawnego Terpenu. Trwa demontaż instalacji i burzenie budynków", przy ulicy Pionkowej - na terenie jednej z "czechowickich bomb ekologicznych" - trwają prace rozbiórkowe. Obecnie wyburzone są dawne budynki i niektóre instalacje.

Najnowsze informacje na temat terenu dawnego Terpenu podał burmistrz Marian Błachut. Samorządowiec przekazał, że została przeprowadzona wizja w terenie z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej oraz Wydziału Ochrony Środowiska czechowickiego Urzędu Miejskiego. Spotkanie odbyło się za zgodą właściciela.

- Teren jest porządkowany. W jednym zabezpieczonym miejscu, pod zadaszeniem, zgromadzone są zbiorniki z różnymi substancjami, które wcześniej były pod "gołym niebem". Wpływa to znacznie pozytywniej na sytuację, gdyż uniemożliwia to przedostawanie się ich do środowiska przy ewentualnym wycieku. Jest to zdeponowane na specjalnie przygotowanym do tego miejscu z podłożem betonowym, co w jakiś sposób na pewno jest lepszym rozwiązaniem, niż dotychczasowe - powiedział samorządowiec.

- Gruntownie przeprowadzane są prace porządkowe, ale też inwentaryzacja zalegających tam substancji i odpadów. Według informacji, jaką mi przekazano, ilość tych odpadów nie jest tak duża, jak wcześniej planowano. Jest poprawa sytuacji i rokowania na przyszłość. Mogę zapewnić, że będziemy monitorować tę sprawę - dodał.

Burmistrz Błachut powiedział też, że teren dawnego Terpenu jest własnością prywatną, co ogranicza możliwości samorządu do ingerowania. Temat dawnego Terpenu pojawił się w reaktywowanej serii "Burmistrz odpowiada", która obecnie jest prowadzone w nowej formie nagrania wideo. Całą wypowiedź, w której poruszono też kwestię terenu przy ulicy Pionkowej, można znaleźć poniżej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.