Najpopularniejsze

 • 25 marca 2024
 • wyświetleń: 243

Inteligentny dom — dlaczego warto skorzystać z innowacyjnych rozwiązań?

Materiał partnera:

Smart Home to budynek wyposażony w innowacyjne systemy, które zwiększają wygodę w użytkowaniu oraz pozwalają obniżyć koszty eksploatacji. Nie daj się ciągle rosnącym kosztom energii i postaw na najnowsze rozwiązania. Z odpowiednio rozplanowaną instalacją zyskasz pełną kontrolę nad swoim budynkiem i będziesz mógł sterować większością urządzeń z poziomu telefonu. Zwiększ swoje codzienne bezpieczeństwo i zadbaj o wygodę wszystkich osób, mieszkających w tym budynku — to sprawy, na które w obecnych czasach zwraca się szczególną uwagę.

SmartHomeW swojej pracy już wielokrotnie udowodniliśmy, że jedyne, co nas ogranicza, to wyobraźnia. Poznaj naszą ofertę i sprawdź dotychczasowe realizacje. Skontaktuj się z nami, a wykonamy dla Ciebie indywidualny projekt systemu automatyki.

System automatyki domowa w nowoczesnym budownictwieZ pewnością kiedyś już słyszałeś o udogodnieniach inteligentnego domu, ponieważ aktualnie to norma we współczesnej architekturze. Dom Inteligentny, Smart Hoouse albo też BMS to automatyka domowa, która umożliwia sterowanie urządzeniami z poziomu urządzenia mobilnego — za pośrednictwem Bluetooth albo też poprzez połączenie z siecią internetową.

Postaw na nowoczesny system w swoim budynku, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Odezwij się do pracowników firmy EGOTECH, którzy zaproponują Ci praktyczne rozwiązania — inteligentne i energooszczędne.

SmartHome


Systemy Smart Home — czym kierować się przy projekcie?Pragniesz zdalnie sterować ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami czy wybranym urządzeniem? A może interesuje Cię czujniki ruchu i światła oraz stacje pogodowe? Rozwiązań jest wiele! Większość naszych Klientów decyduje się na udogodnienia, które ochronią ich dom przed złodziejem, na przykład zdalnie sterowane rolety i innowacyjne alarmy. Inni skłaniają się ku technologiom, które zadbają o komfort oraz zredukowanie kosztów eksploatacyjnych — żarówki, sterowane gniazda sieciowe oraz gniazdka Smart Plug, zaawansowane technologicznie kamery oraz wszelkiego rodzaju czujniki (czujniki dymu, jakości powietrza, ruchu, otwarcia drzwi/okien czy też czujnik temperatury).

Pamiętaj też, że część urządzeń może być sterowana bezprzewodowo (Wi-Fi lub Bluetooth), a część przewodowo — na kablach sieciowych.

Ilość możliwych funkcji przyprawia Cię o ból głowy? Nie masz pojęcia, na jakie funkcje się zdecydować? Co zagwarantuje Ci bezpieczeństwo, a co zadba o Twój komfort w nowoczesnym domu? Zdaj się na nas — służymy fachowym doradztwem, popartym wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu możemy zaoferować Ci sprawdzone rozwiązania dopasowane do Twoich oczekiwań.

System inteligentnego domu — plusyInteligentny budynek powinien być skrojony na miarę potrzeb inwestorów, więc też każda automatyka wyposażona jest w różne udogodnienia. Smart Home to połączenie funkcjonalności i bezpieczeństwa z zabawą. Dobrze zaprojektowane systemy pozwolą Ci zmieniać ustawienia z dowolnego miejsca.

Zastanawiasz się, czy to się opłaca? Oto kilka najważniejszych zalet inteligentnego domu:
 • optymalizacja wysokości rachunków za energię,
 • poprawa bezpieczeństwa,
 • wygoda,
 • zwiększona ochrona środowiska naturalnego,
 • łatwe użytkowanie,
 • zdalny dostęp z każdego miejsca na świecie.


Nowoczesna architektura charakteryzuje się doskonałym wykorzystaniem powierzchni, którą dzieli się na strefy — funkcjonalne oraz techniczne czy też dzienne i nocne. Ma to za zadanie jak najlepiej wykorzystać energię słoneczną, aby ogrzać odpowiednie pokoje.

Następną ważną cechą nowoczesnego budownictwa jest stworzenie takiego domu, który będzie wyposażony w udogodnienia typu smart home. Zagwarantuje to wygodę oraz energooszczędność poprzez wykorzystanie innowacyjnym technologii, które dodatkowo są zgodne z ekologią.

To wszystko pozwala odpowiednio zmniejszyć koszty eksploatacji budynku.

SmartHome


Sprawdzone udogodnienia w Smart HomeInteligentny dom ułatwia codzienne życie. Przy projektowaniu automatyki trzeba więc wziąć pod uwagę to, jaką funkcję spełnia konkretny pokój.

Proponowane opcje dobrane do każdego pomieszczenia:
 • salon: smart oświetlenie LED, inteligentne głośniki,
 • kuchnia: sterowanie oświetleniem i urządzeniami kuchennymi,
 • łazienka: inteligentne WC myjące, smart oświetlenie, muzyka, maty i folie elektryczne, bezdotykowa bateria umywalkowa, czujniki temperatury i wilgotności,
 • sypialnia: sterowanie ogrzewaniem, smart oświetlenie,
 • pokój dziecka: monitoring za pomocą inteligentnych kamer, smart lighting.


W jakim momencie rozpocząć planowanie systemu automatyki?Wszelkie funkcje, a także automatykę należy zaplanować już podczas budowy domu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować konkretne systemy w starszym budynku. Tak naprawdę w każdej chwili możesz zdecydować się na automatykę w Twoim budynku. Wszystkie systemy Smart Dom można też w każdej chwili rozszerzać o nowe funkcje.

Automatyka montowana już w trakcie budowy domu daje większe możliwości. Można wtedy wybrać instalację przewodową, ponieważ kable ukryte będą we wcześniej przygotowanych pod to miejscach, które zostaną następnie zamaskowane pod tynkiem.

W starszych domach bezprzewodową instalację, która nie wymaga rozkuwania ścian. Taka modernizacja pozwala na proste przenoszenie automatyki, nawet w przypadku przeprowadzki.

Wszystkie rozwiązania typu Smart Home sterowane przez jeden system. Już teraz zaprojektuj z nami automatykę w swoim domu!

Zapraszamy do kontaktu https://egotech.pl/