Najpopularniejsze

  • 2 kwietnia 2024
  • 13 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 3393

Po raz kolejny chętnie dzielili się krwią. Za nami kwietniowe akcje krwiodawstwa

Za nami kwietniowe akcje krwiodawstwa, które odbyły się w naszej gminie. Krwiodawcy mieli okazję podzielić się życiodajnym płynem w Ligocie Miliardowicach oraz na czechowickim placu Jana Pawła II.

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach - 11.04.2024
Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach - 11.04.2024 · fot. Materiały organizatora


Pierwsza z kwietniowych akcji krwiodawstwa odbyła się w niedzielę 7 kwietnia przy kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Ligocie Miliardowicach. Podczas parafialnego odpustu zarejestrowały się 22 osoby, a ostatecznie 16 z nich podzieliło się krwią.

Kolejna z akcji krwiodawstwa odbyła się w czwartek 11 kwietnia na czechowickim placu Jana Pawła II. Chęć podzielenia się cennym płynem zgłosiło 36 osób, a ostatecznie zrobiło to 31 z nich.

Dzięki kwietniowym akcjom krwiodawstwa w gminie Czechowice-Dziedzice do banków krwi trafiło w sumie ponad 21 litrów tego życiodajnego i niczym niezastąpionego płynu!

Krew można także oddawać codziennie w oddziałach terenowych:
  • w Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 21 (na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpital Miejski im. Jana Pawła II). Rejestracja dawców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30.

  • w Pszczynie przy ul. dr. Witolda Antesa 11A. Rejestracja dawców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30.


Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.