Najpopularniejsze

  • 31 marca 2024
  • 5 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 15716

Czechowiczanka w głównej roli w filmie. To magiczna opowieść o wychodzeniu z traumy

Czechowiczanka Julia Polaczek, która wystąpiła w ważnym epizodzie w produkcji "Strefa interesów" nagrodzonej dwoma Oscarami, doczekała się głównej roli w filmie pełnometrażowym. Jego tytuł to "Lany poniedziałek".

Kadr z filmu "Lany poniedziałek"
Kadr z filmu "Lany poniedziałek" · fot. Lava Films


Film "Lany poniedziałek" opowiada o 15-letniej Klarze, która została zgwałcona przez zamaskowanego chłopaka w Lany Poniedziałek.

- Zbliża się kolejna Wielkanoc, a bohaterkę dręczą koszmary i ataki paniki. Jej starsza siostra Marta każe jej o wszystkim zapomnieć. Chcąc się pozbyć dziwnych dolegliwości, Klara postanawia ze wsparciem nowej przyjaciółki, outsiderki Diany, odwiedzić miejsce traumy. Wizyta w kanałach zamiast ukojenia przynosi kolejne trudności - do dziewczyny wracają wypierane wspomnienia - możemy przeczytać w opisie filmu.

Kadr z filmu "Lany poniedziałek"
Kadr z filmu "Lany poniedziałek" · fot. Lava Films


- Klara wbrew zakazom starszej siostry uczy się dopuszczać do siebie trudne emocje. Bohaterka zaczyna się zmieniać, co nie podoba się ani Marcie, ani paczce znajomych. Siostry oddalają się od siebie. Klara znajduje oparcie w tajemniczej Bogini, która pomaga jej przytulić swoje cierpienie i zebrać siłę, by pójść na Lany Poniedziałek i skonfrontować się z Martą. Gdy bohaterka ma wreszcie okazję zemścić się na swoim gwałcicielu, rozumie, że nie potrzebuje zemsty - uzdrowiła ją empatia oraz potęga samostanowienia - dodaje producent, firma Lava Films.

Zdjęcia do produkcji odbyły się w 2023 roku. Reżyserką produkcji jest Justyna Mytnik, a oprócz Julii Polaczek na ekranie będziemy mogli zobaczyć Weronikę Kozakowską, Maję Kleszcz, Jowitę Budnik oraz Nel Kaczmarek. Pisząc o filmie "Lany poniedziałek serwis naekranie.pl zaznaczył, że to "magiczna opowieść o wychodzeniu z traumy".

Kadr z filmu "Lany poniedziałek"
Kadr z filmu "Lany poniedziałek" · fot. Lava Films


Obecnie nie jest znana data premiery filmu "Lany poniedziałek". Warto dodać, że to nie jedyna produkcja, w której wystąpi Julia Polaczek. Jak udało się dowiedzieć portalowi czecho.pl, czechowiczanka wystąpiła także w serialu wyprodukowanym przez wytwórnię Warner Bros.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.