Najpopularniejsze

  • 31 marca 2024
  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 7541

Ponad 150 magnolii w Goczałkowicach-Zdroju - mieszkanka stworzyła mapę!

Mamy czas kwitnienia magnolii. Nasza czytelniczka, pani Dorota, stworzyła mapę tych drzew na terenie Goczałkowic-Zdroju! Zapraszamy na spacer!

Ponad 150 magnolii w Goczałkowicach-Zdroju
Magnolia w Parku Zdrojowym - 03.2024 · fot. Dorota Rak


- Każdy zna pewnie magnolię w uzdrowisku obok pawilonu Magnolia, czy zjawiskowe drzewo na ul. Powstańców Śląskich, które mija codziennie wielu uczniów podstawówki. Te spektakularnie kwitnące drzewa należą do moich ulubionych, a właśnie teraz na przełomie marca i kwietnia jest najlepsza pora na ich podziwianie. Od wielu lat urządzam sobie spacery po Goczałkowicach-Zdroju w poszukiwaniu tych roślin, ale w tym roku postanowiłam je usystematyzować, policzyć i zrobić im zdjęcia - napisała do naszej redakcji jedna z czytelniczek, pani Dorota.

Ponad 150 magnolii w Goczałkowicach-Zdroju
Jedna z magnolii na mapie Goczałkowic · fot. Dorota Rak


Pod uwagę wzięła tylko te drzewa i krzewy, które każdy może podziwiać z ulicy. - Dlatego z pewnością jeszcze więcej tych kwitnących cudów jest w ogródkach i ogrodach poza zasięgiem wzroku przechodniów. Naliczyłam 157 okazów i zaznaczyłam na mapie, gdzie można je znaleźć - dodaje pani Dorota.

- Starałam się uwzględnić zarówno duże okazy, jak i całkiem małe krzewy. Teraz najpiękniej kwitną magnolie gwiaździste, pośrednie, głównie białe odmiany, natomiast na te ciemnoróżowe i purpurowe trzeba jeszcze poczekać kilka dni. Na bieżąco uzupełniam mapę. Zapraszam do spacerów lub przejażdżek rowerowych i polowania na magnolie - zachęca pani Dorota.

Mapę można znaleźć poniżej, po kliknięciu na punkt pojawi się adres i zdjęcie (w większości punktów):

ar

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.