Najpopularniejsze

  • 1 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 8938

W dawnej zapałkowni powstanie tor kartingowy. Będzie nawiązywał do Rafinerii Czechowice

Prima aprilis:

Wiemy już, co stanie się z budynkami dawnej Fabryki Zapałek "Czechowice" przy ulicy Łukasiewicza. Powstanie tam tor kartingowy. I to nie byle jaki! Będzie nawiązywał do Rafinerii Czechowice oraz dawnej sekcji kartingowej RKS.

Kartingowcy z Czechowic-Dziedzic
Edward Kuder, zawodnik dawnej sekcji kartingowej RKS, podczas rajdu · fot. Izba Regionalna w Czechowicach-Dziedzicach


Jak udało się dowiedzieć portalowi czecho.pl, budynek jest już w rękach nowego właściciela, którym jest rodowity czechowiczanin. Nie chce jednak zdradzać swojej tożsamości.

Budynek ma przejść gruntowny remont na zewnątrz oraz w swoim wnętrzu. Elewacja ma mieć żółto-czerwone barwy dawnej spółki, a nad wejściem głównym do obiektu ma zawisnąć napis "RACER".

Budynek dawnej Fabryki Zapałek "Czechowice" - 28.03.2024
Budynek dawnej Fabryki Zapałek "Czechowice" - 28.03.2024 · fot. mp / czecho.pl


To nie wszystko - poczekalnia będzie nawiązywać do wnętrz stacji, a gokarty będą startować z "mini" rampy podobnej do tej, jaka była stawiana na obecnym placu Jana Pawła II z okazji Rajdu Rafinerii Czechowice. Jazda zakończy się na mini stacji benzynowej. Całość będą uzupełniać pracownicy toru ubrani w ubrania Rafinerii Czechowice w stylu retro.

Stacja Rafinerii Czechowice w Kończycach Wielkich w latach 90.
Stacja Rafinerii Czechowice w Kończycach Wielkich w latach 90. · fot. Nadesłane przez czytelnika / Piotr


Co ciekawe, według planów inwestora osoby, które będą miały przy sobie jakiekolwiek artefakty związane z Rafinerią Czechowice - takie jak bluza, czapka, breloczek czy też ulotka - otrzymają zniżkę na wstęp na tor w wysokości 10%.

W okazałym budynku dawnej Fabryki Zapałek "Czechowice" znajdzie się także miejsce na mini-muzeum upamiętniające dawną sekcję kartingową RKS "Walcowni" Czechowice-Dziedzice. Przypomnijmy, w latach 60. w centrum naszego miasta odbywały się wyścigi gokartów. Więcej o sekcji pisaliśmy we wrześniu 2022 roku w artykule "Kartingowcy z Czechowic-Dziedzic", w ramach naszego cyklu "Historyczne ciekawostki".

Kartingowcy z Czechowic-Dziedzic · fot. Izba Regionalna w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.