Najpopularniejsze

  • 28 marca 2024
  • wyświetleń: 443

Studia podyplomowe - kiedy warto się zapisać i co można zyskać?

Materiał partnera:

Uzyskanie tytułu licencjata lub magistra wcale nie musi kończyć Twojej ścieżki edukacji. Możesz kontynuować naukę na uczelni wyższej na zupełnie innych kierunkach lub lepiej - zacząć dokształcać się w wybranej dziedzinie na studiach podyplomowych. Dla kogo podyplomówka będzie najrozsądniejszym wyborem? Dowiedz się więcej!

Studia podyplomowe


Ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i rozwój umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu to podstawa. W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku pracy jest ogromna. Głównie z tego względu warto zadbać o swoje kształcenie. Nowoczesne studia podyplomowe na sprawdzonej uczelni to realna szansa na podniesienie swoich kwalifikacji.

Dla kogo są studia podyplomowe?Zdalne studia podyplomowe to oferta skierowana przede wszystkim do osób dorosłych, które zakończyły dotychczasową ścieżkę kształcenia np. w ramach studiów licencjackich lub magisterskich. W ten sposób możesz skutecznie rozwijać swoje kwalifikacje oraz umiejętności praktyczne.

A zatem studia podyplomowe na wyższej uczelni np. WSB-NLU są skierowane głównie
do osób:

  • ambitnych,
  • chcących się rozwijać zawodowo,
  • nastawionych na sukces w poszukiwaniu pracy w przyszłości,
  • zainteresowanych samorozwojem i ciągłym zdobywaniem nowej wiedzy.


Decydując się na podyplomówkę na sprawdzonej uczelni, zyskujesz kompleksowe wsparcie merytoryczne wykładowców, a także możliwość skorzystania z nauczania zdalnego.
To świetna opcja, aby połączyć życie prywatne i zawodowe ze studiami.

Jakie kierunek i specjalność warto wybrać w ramach studiów podyplomowych na WSB-NLU?W ramach oferty studiów podyplomowych na WSB-NLU możesz zdecydować się na wiele kierunków kształcenia i jeszcze więcej specjalności. Popularne dziedziny to zarządzanie, psychologia, informatyka, pedagogika, a także prawo.

Decydując się na dalszą edukację, możesz skorzystać z oferty studiowania zdalnego w trybie RealTime. Dzięki temu zyskujesz obszerne zasoby i materiały edukacyjne z dostępem online.

Kiedy wybierzesz już kierunek, musisz określić swoją specjalność, w której chcesz się rozwijać. To niezbędne, aby ukierunkować swoje kształcenie na konkretny cel np. zdobycie lepszych kwalifikacji do wykonywania danego zawodu.

Jak przebiega rekrutacja na studia podyplomowe? PodsumowanieJeśli zamierzasz zapisać się na studia podyplomowe, musisz wiedzieć, jak przebiega rekrutacja na studia. Na uczelni WSB-NLU musisz dostarczyć tylko kilka dokumentów:
podanie rekrutacyjne, dyplom ukończenia studiów wyższych, kolorowe zdjęcie, oświadczenie słuchacza uczelni.

Niezbędne jest także uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 85 złotych. To wszystko,
co musisz zrobić, aby aplikować na podyplomówkę. Pamiętaj o tym, aby zawsze dokładnie sprawdzić poprawność podanych danych we wniosku. Wszelkie nieprawidłowości mogą wydłużyć proces rekrutacji.

Zdecyduj się na studia wyższe w ramach kształcenia podyplomowego, jeśli chcesz uatrakcyjnić swoją osobę na rynku pracy lub po prostu czuć się pewniej w wykonywanym zawodzie - wtedy postaw na sprawdzone studia podyplomowe.