Najpopularniejsze

 • 29 marca 2024
 • wyświetleń: 366

Jak dobrać idealny pakiet internetu i telewizji do swoich potrzeb?

Materiał partnera:

Wybór idealnego pakietu internetu i telewizji może być wyzwaniem, ze względu na sporą liczbę ofert od różnych operatorów. Dlatego warto je przeanalizować pod kątem rodzajów dostępnych pakietów oraz dodatkowych możliwości. Im więcej, tym lepiej. Przykładowo Play oferuje w tym momencie 4 różne wersje pakietu internetu i telewizji. Jak wybrać odpowiednią? O tym w dzisiejszym artykule.

Spis Treści:

 1. Internet i telewizja - dla kogo pakiet?
 2. Porównanie ofert internet + TV
 3. Szybki internet w pakiecie z TV - dlaczego jest tak ważny?
 4. Internet i telewizja dla każdego - znajdź pakiet idealny dla siebie!


Internet i telewizja - dla kogo pakiet?Pakiet internetu i telewizji będzie odpowiedni dla dość szerokiej grupy odbiorców. Najwięcej korzyści przyniesie:

 • rodzinom z dziećmi - dostęp do prawie 200 kanałów tematycznych to idealny wybór do gospodarstw domowych, w których przebywa kilka osób. Dzięki temu można zaspokoić gusta każdego. Dodatkowo superszybki internet światłowodowy, który zazwyczaj jest oferowany w takim pakiecie (np. w przypadku Play), pozwoli na jednoczesne korzystanie z internetu na wielu urządzeniach naraz. Gdy nastolatek gra w swoją ulubioną grę online, rodzice mogą oglądać serial na platformie streamingowej, a małe dziecko np. oglądać bajki na tablecie.
 • gamerom - osoby, które na co dzień poświęcają sporo czasu grom online (również zawodowo) z pewnością skorzystają z pakietu internet + TV. Oprócz tego, że uzyskają dzięki temu dostęp do łącza, które pozwoli grać w nawet najbardziej wymagające tytuły, to również umożliwi ono bezproblemowy streaming np. na platformach typu Twitch. Zamiłowanie do gier idzie często w parze ze spędzaniem wolnego czasu przy filmach i serialach, dlatego warto wybrać pakiet, który oferuje dostęp do wielu różnorodnych kanałów, w tym premium oraz serwisów streamingowych (często można spotkać w cenie abonamentu, albo w prezencie przez kilka miesięcy).
 • kinomaniakom - możliwość płynnego i niezakłóconego oglądania filmów i seriali w najwyższej jakości z pewnością przypadnie do gustu fanom kina. Bogata oferta kanałów, dostęp do serwisów streamingowych i szybkie łącze to podstawy dla wygodnego oglądania seansu.


Dzięki różnorodności dostępnych pakietów na rynku, a także poszczególnych wariantów od konkretnego operatora każdy może znaleźć opcję dostosowaną do swoich potrzeb - niezależnie od tego, czy priorytetem jest wysoka prędkość internetu, czy dostęp do bogatej oferty kanałów TV. Co ważne wybierając pakiet łączący obie usługi, klienci mogą liczyć na atrakcyjniejsze ceny i promocje, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za takim rozwiązaniem.

Jak dobrać idealny pakiet internetu i telewizji do swoich potrzeb?


Porównanie ofert internet + TVWarto przyjrzeć się dostępnym wariantom pakietu internet + TV i wybrać ten najlepiej dopasowany do potrzeb. Na stronie Play można znaleźć następujące opcje:

 • do 300 Mb/s - w tym wariancie mamy najmniejszą liczbę dodatkowych kanałów telewizyjnych, w porównaniu z wyższymi wariantami. Natomiast nadal jest ich sporo - prawie 200. Internet o takiej prędkości będzie odpowiedni dla osób, które nie korzystają intensywnie z internetu.
 • do 600 Mb/s - to pakiet skierowany do osób, które również nie potrzebują bardzo szybkiego internetu, natomiast zależy im na stabilności i niezawodności światłowodu. Może sprawdzić się także, gdy w domu do podstawowych czynności w internecie (przeglądanie stron) używanych jest wiele urządzeń naraz. Taka prędkość pozwoli bezproblemowo oglądać telewizję oraz filmy i seriale na serwisach streamingowych.
 • do 1 Gb/s - idealny dla wymagających osób, które potrzebują szybkiego internetu do grania w gry, oglądania wideo online w wysokiej jakości i na wielu urządzeniach naraz. Taki pakiet umożliwia szybkie pobieranie, ale i wysyłanie danych.
 • do 5 Gb/s - szybkość połączenia, która sprawdzi się w wieloosobowych gospodarstwach domowych, gdy do internetu podłączonych jest wiele urządzeń oraz gdy z łącza korzystamy profesjonalnie - wykorzystując sieć do codziennej pracy. Jest to również najlepsza opcja dla inteligentnych domów. Dodatkowo pozwala na bezproblemowe oglądanie telewizji w wysokiej jakości, dlatego dobrze jest ją łączyć z ofertą TV.


Każdy z wariantów różni się od siebie miesięczną opłatą za abonament. Warto zatem dokładnie przeanalizować połączenie pod względem potrzeb, aby nie ponieść niepotrzebnych kosztów.

Pozostałe elementy ofert pakietu internetu i telewizji nie różnią się od siebie znacząco - w ramach każdego można otrzymać nowoczesne urządzenie takie jak dekoder Play BOX TV i router Play BOX TV. Ten pierwszy pozwala m.in. na oglądanie w wysokiej jakości 4K. Router natomiast obsługuje standard Wi-Fi 6, co znacząco zwiększa wydajność sieci.

Jak dobrać idealny pakiet internetu i telewizji do swoich potrzeb?


Szybki internet w pakiecie z TV - dlaczego jest tak ważny?Niezależnie od wyboru wariantu pakietu - stabilny internet to podstawa w ofercie z telewizją. Dlaczego? Umożliwia oglądanie w wysokiej jakości obrazu HD i 4K. Ponadto szybki internet oznacza także płynny streaming wideo np. na Netfliksie, co znacząco wpływa na wrażenia podczas oglądania. Dodatkowo pakiet TV oznacza zazwyczaj możliwość korzystania z telewizji oraz platform streamingowych na wielu urządzeniach naraz. W tym celu potrzebne jednak będzie stabilne połączenie o wysokiej przepustowości. Dodatkowo warto wspomnieć też o tym, że istnieje możliwość oglądania TV również online. Tutaj kluczowe znaczenie ma jakość łącza i brak możliwości zakłócenia jego sygnału.

Jak dobrać idealny pakiet internetu i telewizji do swoich potrzeb?


Internet i telewizja dla każdego - znajdź pakiet idealny dla siebie!Wybór odpowiedniego pakietu internetu i TV zależy od wielu czynników, w tym od potrzeb związanych z prędkością internetu, preferencji dotyczących kanałów, zainteresowań dodatkowymi serwisami streamingowymi oraz budżetu. W ofercie Play można znaleźć pakiety internetu i TV podzielone ze względu na cenę i zakres oferowanych możliwości. Pozwala to idealnie dopasować wybór do swoich potrzeb.