Najpopularniejsze

  • 29 marca 2024
  • wyświetleń: 449

Panele ścienne tapicerowane — nowoczesny element ocieplający wnętrze

Materiał partnera:

Bardzo modnym elementem dekoracyjnym montowanym na ścianach dowolnego pomieszczenia są panele ścienne. Produkowane w najróżniejszych kształtach i kolorach są świetnym dodatkiem, jak i alternatywną metodą wykończenia ścian. Zamiast klasycznej tapety lub malowania wystarczy przymocować wspomniany produkt, ciesząc się tym samym ciekawą i oryginalną dekoracją. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Co warto wiedzieć o nim przed zakupem?

panelesciennetapicerowane nowoczesnyelementocieplajacywnetrze


Rodzaje paneli ściennych — z jakich materiałów są produkowane?Wysokiej jakości panele ścienne w klasycznej wersji są często wykonane z drewna. Obecnie jednak można spotkać się z bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, które są lżejsze, prostsze w montażu, konserwacji i czyszczeniu. Mowa tutaj o panelach wykonanych z płyty MDF lub OSB. Cechuje je wyjątkowa trwałość, a także liczne możliwości wykończenia, dzięki którym mogą one imitować drewno czy beton, a nawet cegłe.

Warto również rozważyć zakup paneli ściennych z PCV. Ten materiał wykazuje się wysokim poziomem odporności na wilgoć i wodę, dlatego też najczęściej montuje się go we wnętrzach narażonych na wspomniane czynniki (łazienka, pomieszczenia gospodarcze, kuchnia). Dużym atutem takich paneli jest możliwość ich bezpośredniego naklejania na choćby stare płytki, co sprzyja oszczędności czasu w trakcie remontu i innych prac tego typu. Są ponadto proste w czyszczeniu i stanowią częsty wybór wśród kupujących, którzy potrzebują ekonomicznych rozwiązań. Stosując panele ścienne, oszczędzasz swój czas i pieniądze na przyszłość, nie musisz już malować ścian co dwa lata. Wystarczy, że przetrzesz panele wilgotną ściereczką i odzyskują swój blask, rozwiązanie na lata.

Jeśli jesteś na etapie poszukiwań paneli ściennych, możesz zapoznać się z szeroką ofertą wysokiej jakości produktów znajdujących się pod tym linkiem: https://komfort.pl/k/panele-scienne.

Panele tapicerowane — dekoracja, która odmieni każde wnętrzeZ panelami ściennymi można spotkać się także w wersji tapicerowanej. Taka opcja ma wyjątkowy i dekoracyjny charakter, dlatego też montuje się ją w salonach, sypialniach, dziecięcym pokoju czy w przedpokoju. Wysoka jakość wykończenia powoduje, że nierzadko można spotkać się z tym rozwiązaniem również w pomieszczeniach i lokalach usługowych, czyli biurach, salonach urody itd.

Panele ścienne tapicerowane nie tylko pozytywnie wpływają na atmosferę panującą we wnętrzu, dodając jej przytulności. To także sposób na ocieplenie wybranego pokoju czy poprawę akustyki. Panele mogą bowiem częściowo chłonąć dźwięki, które odbijają się od pustych ścian i tworzą nieprzyjemny dla ucha pogłos.

Panele tapicerowane są często pokryte miękką welurową tkaniną lub ekoskórą, dlatego świetnie nadają się do urządzenia strefy odpoczynku i relaksu. Piękne, praktyczne i funkcjonalne propozycje takich paneli odkryjesz tutaj: https://komfort.pl/k/panele-scienne?material_sciana=panele-scienne-tapicerowane.

Kolory i wzornictwo paneli ściennychPanele ścienne dostępne są w wielu kolorach i ciekawym wzornictwie. Jeśli nie znalazłeś swojego koloru, mamy w ofercie również białe panele, które można pomalować na dowolny kolor przy użyciu farby wodnej. Dlatego też będą pięknym uzupełnieniem każdego wnętrza — w dowolnym stylu, o dowolnej wielkości i charakterze. Zapoznaj się z nowoczesnymi propozycjami paneli oraz ich przykładowym zastosowaniem na stronie https://komfort.pl/.