Najpopularniejsze

  • 9 kwietnia 2024
  • 11 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 10816

Jest poetą i autorem piosenek zespołu Dżem. Poprowadzi warsztaty literackie w MDK

Za nami:

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na warsztaty literackie prowadzone przez Mirosława Bochenka. To poeta, a także autor tekstów piosenek m.in. zespołu Dżem, Sebastiana Riedla, Tomka Lewandowskiego i Piotra Woźniaka.

Mirosław Bochenek
Mirosław Bochenek · fot. http://www.sppkatowice.entro.pl


Wydarzenie odbędzie się w czwartek 11 kwietnia w Galerii MDK. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17.00.

Mirosław Bochenek urodził się 16 marca 1960 roku, mieszka w Bielsku-Białej. Jest prawnikiem. to absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Poeta, felietonista, autor tekstów piosenek dla m.in.: Ryszarda Riedla i zespołu DŻEM (Autsajder, Prokurator i ja, Ukryj mnie, Krewny Judasza, Za to, że żyje...), Mirka Breguły i duetu UNIVERSE (Tacy byliśmy, Czy to był żart?, Wśród ludzi go znajdę, Ile lat trzeba iść, Tak trudno się zakochać, Zdradź mi), Sebastiana Riedla i zespołu CREE, oraz zespołów: EASYRIDER (Tylko o jedno proszę cię), REBELIANCI (Co ty masz do mnie?, Łapanka, Dom), TOMAŠ KOČKO & ORCHESTR (Moravská, wersja polska), a także dla wykonawców piosenki literackiej:Tomka Lewandowskiego,z którym współtworzył płytę "Na sprzedaż" - 2003, Piotra Woźniaka (Zapałka) i Kabaretu DŁUGI (Kolęda bezwiedna).

Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie internetowej katowickiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Jest poetą i autorem piosenek zespołu Dżem. Poprowadzi warsztaty literackie w MDK
fot. MDK Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj