Najpopularniejsze

  • 16 kwietnia 2024
  • 18 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2330

Niezwykły projekt licealistów. Dadzą książkom drugie życie i nasadzą drzewa w przestrzeni miejskiej

W świecie, w którym świadomość ekologiczna i edukacja idą w parze, zrodził się niezwykły projekt społeczny "Book a Tree". Inicjatywa ta nie tylko promuje ekologię, ale także daje książkom drugie życie - poprzez kiermasze. Za środki uzyskane ze zbierania i sprzedaży książek członkowie projektu zasadzą nowe drzewa w Bielsku-Białej i okolicach. Dzięki temu pomogą nie tylko środowisku, ale także czytelnikom szukającym książek w przystępnej cenie.

środowisko, ochrona środowiska, drzewo
Niezwykły projekt licealistów. Dadzą książkom drugie życie i nasadzą drzewa w przestrzeni miejskiej - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


Inicjatywa "Book a Tree" ma na celu zorganizowanie targów książek. Te, które zostały zebrane, pochodzą z liceów oraz szkół podstawowych z Bestwiny, Bielska-Białej, Ustronia oraz Czechowic-Dziedzic.

- Uzyskane środki, które uda nam się zdobyć na targach, zostaną przeznaczone na zakup sadzonek drzew oraz posadzenie ich w przestrzeni miejskiej. Nasz pomysł zrodził się z myśli o milionach wycinanych drzew na nowe egzemplarze książek, które po pewnym czasie ostają na półkach nieczytane. A najczęściej są to książki w bardzo dobrym stanie, którym można dać nowe życie - wyjaśniają autorzy projektu "Book a Tree".

"Book a Tree" nie tylko sprzedaje książki i sadzi drzewa. Jak mówią autorzy projektu, "inwestuje w przyszłość organizując zajęcia edukacyjne dla uczniów". Lekcje te dotyczą funkcji, jaką drzewa odgrywają w naszym ekosystemie, ucząc młode umysły znaczenia ochrony środowiska.

- Projekt kontaktuje się z lokalnymi szkołami w celu przeprowadzenia interaktywnych sesji, które nie tylko przekazują wiedzę o drzewach i ich zaletach, ale także inspirują poczucie odpowiedzialności wobec natury. "Book a Tree" Nie tylko naprawia środowisko, a uczy młode pokolenia jak go nie niszczyć, tym samym kładąc fundamenty na jaśniejszą przyszłość - tłumaczą licealiści.

- Zapraszamy osoby, szkoły i organizacje do przyłączenia się do ruchu. Przekazując książki, uczestnicząc w sesjach edukacyjnych, czy kupując książki każdy może przyczynić się do kultywowania zieleni na rzecz lepszego jutra - podsumowują.

Projekt "Book a Tree" można znaleźć także w mediach społecznościowych: na Instagramie oraz Tik Toku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.