Najpopularniejsze

  • 14 kwietnia 2024
  • 17 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 4681

Młodzież z "siódemki" nie zapomina o potrzebujących. Objęła stałą opieką pana Wojciecha

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej numer 7 w Czechowicach-Dziedzicach nie zapomina o potrzebujących. Obecnie obejmuje stałą opieką rodzinę pana Wojciecha, a także wspiera małą Zuzię, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce.

Młodzież z "siódemki" nie zapomina o potrzebujących. Objęła stałą opieką pana Wojciecha
Młodzież z "siódemki" nie zapomina o potrzebujących. Objęła stałą opieką pana Wojciecha · fot. Beata Dygowska


Wsparcie rodziny pana Wojciecha rozpoczęło się w grudniu 2023 roku, od udziału w ogólnopolskiej akcji pomocowej "Szlachetna Paczka". Od tego momentu przybrało formę stałej opieki i przyjaźni, w którą zaangażował się szkolny wolontariat oraz społeczność "siódemki".

- Rezultatem działań było zakupienie materiałów budowlanych i dokończenie remontu poddasza domu rodziny. Pan Wojciech z żoną i dziećmi otrzymał także paczki żywnościowe i odzież na święta bożonarodzeniowe i wielkanocne. Planowane są dalsze formy pomocy dla nich - mówi Beata Dygowska ze Szkoły Podstawowej numer 7 w Czechowicach-Dziedzicach.

Efekty remontu mieszkania rodziny pana Wojciecha · fot. Szkoła Podstawowa nr 7


Na prace w pozostałej części domu rodziny pana Wojciecha nadal brakuje funduszy. Wolontariat Szkoły Podstawowej numer 7 zachęca mieszkańców Czechowic-Dziedzic do wsparcia tego celu poprzez wpłaty na swoje konto - 06 1020 1390 0000 6302 0686 0524, z dopiskiem "Dla rodziny" .

- Bardzo mile widziana będzie również pomoc fachowców i firm z branży wykończeniowej, w formie przekazania materiałów budowlanych czy wykonania prac niezbędnych przy adaptacji poddasza domu. Chętnych zapraszamy do kontaktu z opiekunem wolontariatu, panią Aleksandrą Pietrzyk, poprzez sekretariat szkoły - dodaje Dygowska.

Uczniowie z grupy wolontariackiej wspierają również rehabilitację małej Zuzi, chorującej na mózgowe porażenie dziecięce, organizując kiermasze i zbiórki na ten cel. O dziewczynce portal czecho.pl pisał w artykule "Myśleli, że Zuzia wyczerpała już limit nieszczęść. Teraz potrzebna jest operacja!".

Zuzia Mikoda
Zuzia Mikoda · fot. siepomaga.pl


5-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic to mała wojowniczka, która już wiele przeszła w swoim krótkim życiu. Jej rodzice myśleli, że mała czechowiczanka wyczerpała już limit nieszczęść, jednak... teraz potrzebna jest operacja. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na zabieg ortopedyczny w Paley European Institute oraz pobyt w Warszawie. Potrzeba ponad 212 000 złotych. Dzięki różnego typu akcjom społęczność "siódemki" wsparła Zuzią darowizną w kwocie 715 złotych.Osoby chętne do wsparcia rehabilitacji i opieki specjalistycznej małej Zuzi mogą to uczynić także poprzez udział w licytacjach na rzecz dziewczynki, odbywających się na bieżąco na Facebooku - w grupie "Licytacje dla Zuzi - Ty też możesz zostać superbohaterem!".

Można również przekazać 1,5 % podatku rozliczając PIT wpisując numer KRS Fundacji "Serca dla Maluszka": 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy "510 Zuzanna Mikoda". Przez cały rok można wpłacać darowizny na numer konta Bank Milenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Fundacja "Serca dla maluszka" tytułem: 510 Zuzanna Mikoda.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.