Najpopularniejsze

  • 18 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1473

Uczniowie stworzą aplikację z mapą czechowickich sklepów z używana odzieżą

Uczniowie bielskich szkół stworzyli projekt "Z rąk do rąk", który koncentruje się wokół sklepów z używaną odzieżą. W jego ramach tworzą między innymi aplikację mobilną pokazującą listę oraz mapę "second handów". W przyszłości ma być poszerzona o Czechowice-Dziedzice.

ciuchy, ubrania, odzież, wieszaki
Uczniowie stworzą aplikację z mapą czechowickich sklepów z używana odzieżą · fot. Pixabay


Projekt społeczny "Z rąk do rąk" w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii" koncentruje się wokół sklepów z odzieżą używaną oraz ekologii dotyczącej ubrań. - Uważamy to za bardzo ważną kwestię, ze względu na niewiedzę w obrębie tych tematów - mówi Maja, jedna z autorek projektu.

Celem "Z rąk do rąk" jest uświadomienie ludziom, że nie trzeba kupować nowych ciuchów co chwilę, ponieważ można cieszyć się tymi, które już mamy bądź kupić je już używane.

W ramach projektu uczniowie udostępniają różne informacje na temat rynku wtórnego oraz jego znaczenia. Dodatkowo tworzą aplikację mobilną pokazującą listę oraz mapę sklepów z odzieżą używaną na terenie Bielska-Białej, a w przyszłości planują rozwinąć ją na teren Czechowic-Dziedzic.

- Interesuje Cię moda z drugiej ręki? Jesteś miłośnikiem secondhandów? A może nie wiesz co to i chciałbyś się dowiedzieć? Projekt "Z rąk do rąk" jest idealny dla Ciebie. Zostaną przekazane Ci wszystkie najważniejsze informacje na temat sklepów z używaną odzieżą na terenie miasta Bielska-Biała. Wystarczy pobrać aplikację dostępną na Sklepie Play dla telefonów z Androidem - zachęcają autorzy projektu.

Aplikacja dostępna jest TUTAJ.

Wszelkie aktualizacje apki są umieszczane na bieżąco w mediach społecznościowych projektu. Na Instagramie można znaleźć również dużo użytecznych informacji na temat odzieży oraz dbania o nią.

Jeśli jesteś właścicielem sklepu typu secondhand lub znasz jakieś miejsce, które nie jest zamieszczone na mapie w aplikacji - możesz napisać do autorów projektu na adres email: zrak.dorak.zwzt@gmail.com.

Media społecznościowe projektu:


Uczniowie stworzą aplikację z mapą czechowickich sklepów z używana odzieżą
fot. Materiały autorów projektu

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.