Najpopularniejsze

  • 29 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 11584

[FOTO] Wędkarze rywalizowali na Kopalnioku i Stawie Kozim. Za nami zawody wędkarskie

W niedzielę 28 kwietnia na "Stawie Kozim" i "Kopalnioku" w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się Wiosenne Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Związku Zawodowego "KADRA" przy PG Silesia, Tomasza Szpyrki. Ich organizatorem było Górnicze Stowarzyszenie Wędkarskie "SILESIA".

Wiosenne Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Związku Zawodowego "KADRA" przy PG Silesia, Tomasza Szpyrki - 27.04.2024 · fot. Tomasz Szpyrka, Jerzy Zużałek


Zgodnie z regulaminem zawodów łowiono dowolną metodą, a na wagę można było położyć największą złowioną przez wędkarza rybę.

W ten dzień pogoda dopisała znakomicie. W takich warunkach zawody stały się prawdziwą przyjemnością dla uczestników, którzy mogli skupić się na rywalizacji i próbie złowienia jak największej i najbardziej wartościowej ryby. Dobra pogoda sprzyjała również emocjom i integracji między uczestnikami, tworząc przyjazną atmosferę i możliwość wymiany doświadczeń wędkarskich oraz cieszyć się słonecznym dniem i pięknymi widokami przyrody.

Nie dziwi więc kapitalna frekwencja, rzadko bowiem się zdarza, aby w zawodach wędkarskich uczestniczyło przeszło 70 zawodników. A tak właśnie było w sobotę 27 kwietnia nad "Stawem Kozim".

Na zawodników czekały nagrody: puchary i medale za miejsca od 1. do 3., dyplomy za miejsca od 1. do 6., nagrody rzeczowe dla najlepszych, a wśród nich ufundowane również przez ZZ "KADRA" tygodniowy pobyt nad Bałtykiem w apartamencie 4-osobowym w jednym z 4-gwiazdkowych hoteli Holiday Park&Resort, ozdobna laska górnicza, zestawy upominkowe, a ponadto wędki, kołowrotki i inne akcesoria wędkarskie.

Zwycięzcą zawodów i zdobywcą głównej nagrody został drugi rok z rzędu Stanisław Orzeł. Jego największy okaz ważył 2,97 kg. Drugie miejsce zajął Bogusław Pająk z karpiem o wadze 2,63 kg, trzecie Zenon Brzuska - 2,42 kg, czwarte Jan Miklar - 2,27 kg, piąte Jerzy Niesytko - 2,25 kg, a szóste Andrzej Góra - 1,93 kg.

Wielu wędkarzy złowiło co najmniej jedną rybę, ale do ważenia swoich zdobyczy zgłosiło się 25 uczestników. Komisję sędziowską stanowili Piotr Janik i Stanisław Korzec.

Nagrody wręczał przewodniczący Związku Zawodowego "KADRA" przy PG Silesia Tomasz Szpyrka w towarzystwie prezesa Górniczego Stowarzyszenia Wędkarskiego "Silesia" Stanisława Korca, Kazimierza Urbańskiego oraz pozostałych członków Zarządu Górniczego Stowarzyszenia Wędkarskiego.

Jerzy Zużałek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.