Najpopularniejsze

  • 25 maja 2024
  • 8 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2459

Festyn "Tacy sami - inni" w ogrodzie Domu Kulejących Aniołów. Dochód na rozbudowę placówki

Za nami:

W sobotę 8 czerwca Dom Kulejących Aniołów w Piasku zaprasza serdecznie na Festyn Integracyjny "Tacy sami - inni", który odbędzie się w godzinach 13:30 - 19:30 na terenie zielonym wokół Domu Kulejących Aniołów, przy ulicy Dworcowej 27 w Piasku! Cały dochód z Pikniku zostanie przeznaczony na rozbudowę Domu Kulejących Aniołów. Szczegóły na plakacie!

II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów - 31.08.2019
Festyn u Kulejących Aniołów · fot. Grzegorz Załucki


Obecnie Dom Kulejących Aniołów nie jest już w stanie pomieścić nowych osób ze szczególnymi potrzebami, a zainteresowanie edukacją w Ośrodku jest duże i dlatego Stowarzyszenie, które prowadzi placówkę, poszukuje środków na jej rozbudowę. Zbiórka odbyła się m.in. podczas świątecznego koncertu Moniki Kuszyńskiej w ramach jarmarku na pszczyńskim rynku.

Stowarzyszenie otacza wielospecjalistyczną pomocą ponad 100 osób z różnymi niepełnosprawnościami. W Domu przebywają podopieczni w wieku od 3 do 60 lat, dla których są prowadzone dwie placówki pobytu dziennego. Obie mieszczą się w oddanym do użytku w 2018 roku obiekcie. Inwestycja została zrealizowana dzięki determinacji rodziców, z pozyskanych przez nich środków finansowych, bez udziału funduszy publicznych. Upływ czasu pokazał, że nowy obiekt nie jest w stanie sprostać obecnym potrzebom osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Co bardzo ważne - do przyjęcia w obu placówkach jest bardzo wielu chętnych, lista wciąż rośnie.

Festyn "Tacy sami - inni" w ogrodzie Domu Kulejących Aniołów. Dochód na rozbudowę Domu Kulejących Aniołów

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.