Najpopularniejsze

  • 10 czerwca 2024
  • 28 czerwca 2024
  • wyświetleń: 11618

[FOTO] Za nami pierwszy Memoriał im. Michała Gazdy. Zmierzyło się 7 drużyn

W niedzielę 23 czerwca na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbył się pierwszy Memoriał im. Michała Gazdy. W wydarzeniu wzięło udział 7 drużyn. Zwyciężył Rekord Bielsko-Biała przed UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice i KS Kuźnia Ustroń.

I Memoriał im. Michała Gazdy - mecze - 23.06.2024 · fot. Mariusz Dzida


Podczas zawodów zmierzyło się siedem zespołów z rocznika 2009 i młodsi (C9), z Akademii im. Łukasza Piszczka, Sokoła Zabrzeg, Rotuza Bronów, Rekordu Bielsko-Biała, Kuźni ustroń, a także dwie drużyny UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice.

Wśród zaproszonych gości byli Daria i Sara Gazda - żona i córka Michała Gazdy, Urszula i Czesław Gazda - rodzice Michała, Joanna i Szymon Niemczykowie - siostra Michała z mężem, a także burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i dyrektor MOSiR Czechowice-Dziedzice Paweł Łękawa.
Paweł Łękawa - dyrektor MOSiR

Wydarzenie poprowadził Mateusz Żyła, który przypomniał wszystkim kibicom sylwetkę Michała Gazdy. Memoriał rozpoczął się od przemówień burmistrza Mariana Błachuta, a następnie przemawiali dyrektor MOSiR Paweł Łękawa oraz Urszula Gazda (mama Michała). Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Sara Gazda w asyście mamy.

I Memoriał im. Michała Gazdy - rozpoczęcie wydarzenia - 23.06.2024 · fot. Mariusz Dzida


Turniej toczył się w dwóch grupach na dwóch boiskach. W Grupie A zagrali Rekord Bielsko-Biała, Akademia BVB, Kuźnia Ustroń i UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice. Z kolei w Grupie B zmierzyły się drużyny Sokoła Zabrzeg, Rotuza Bronów i drugi zespół UMKS "Trójka".

W meczu o 3. miejsce zagrały zespoły BVB oraz Kuźni Ustroń - to spotkanie zakończyło się rezultatem ustronian. Natomiast w ścisłym finale znalazły się zespoły Rekordu Bielsko-Biała i UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice. Mecz przyniósł wiele emocji. Gospodarze w ostatniej akcji meczu doprowadzili do remisu 1:1 doprowadzając do serii rzutów karnych, w których lepsi okazali zawodnicy Rekordu i to oni zostali zwycięzcami I Memoriału Michała Gazdy.

Najlepszym strzelcem został Jan Cyroń z UMKS "Trójka", najlepszym zawodnikiem grono trenerów wybrało Alana Kanię z Rekordu Bielsko-Biała, natomiast najmniej bramek "puścił" bramkarz UMKS "Trójka" Kacper Błachut, który został wybrany bramkarzem turnieju.

I Memoriał im. Michała Gazdy - dekoracje i zakończenie wydarzenia - 23.06.2024 · fot. Mariusz Dzida


Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale i puchary, a trzy pierwsze miejsca otrzymały dodatkowo nagrody rzeczowe (piłki). Dekoracji dokonali zaproszeni goście. Puchar dla drużyny zwycięskiej wręczyła Sara Gazda w asyście swojej mamy. Zamknięcia turnieju dokonała Urszula Gazda, która w pięknych i wzruszających słowach podziękowała uczestnikom za pamięć o Michale i zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w II Memoriale Michała Gazdy, który odbędzie się za rok.

Organizatorami wydarzenia byli: UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice oraz czechowicki MOSiR. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do sponsorów:
  • Firma Cyroń - Cyroń Paweł,
  • Firma Safety First - Bogdan Pasternak,
  • F.U. Kawalerek - Dominik Kawalerek,
  • Media Target - Kapuśnik Paweł,
  • Złota Korona - Kozak Łukasz.


Kim był Michał Gazda?Michał Gazda
Michał Gazda · fot. UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice


Michał Gazda (ur. 05.05.1979 - zm. 06.08.2023) - czechowiczanin; absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach; trener piłki nożnej z licencją UEFA "A"; nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 6 oraz Gimnazjum Publicznym nr 3; pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Trener pierwszej drużyny MRKS Walcownia Czechowice-Dziedzice w latach 2014-2016; współzałożyciel Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "TRÓJKA", w którym pełnił również funkcję V-ce Prezesa ds. Sportowych. Prywatnie oddany fan FC Barcelony. Całe swoje życie poświęcił promowaniu piłki nożnej wśród czechowickiej młodzieży.

mp / czecho.pl

źródło: UMKS "Trójka" Czechowice - Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.